Zaměstnanci NHL přijdou o peníze, Montreal mohutně propouští

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      25. 3. 2020 18:56     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zaměstnanci NHL přijdou o peníze, Montreal mohutně propouští  

Pandemie koronaviru útočí i na peněženky administrativních zaměstnanců NHL. Těm se vlivem nucené pauzy sníží platy přibližně o 25 procent.

Opatření, které by mělo lize pomoci minimalizovat ekonomické ztráty způsobené nemocí Covid-19, potvrdil zástupce komisionáře Bill Daly.

Fanda NHL

NHL je přerušená od 12. března, kdy tak učinila poté, co pokračování soutěže odložila i NBA. Zástupci National Hockey League nyní zvažují možnosti, jak sezonu dokončit a odehrát play-off.

Ve hře stále zůstává i varianta bez dohrání zbylých klání základní části.

Hráčů a zaměstnanců klubů se škrty plánované vedením NHL netýkají. Své vlastní kroky ale zavádějí i jednotlivé týmy.

Vedení Montrealu například oznámilo, že k 30. březnu dočasně propustí 60 procent zaměstnanců. Zároveň ale organizace Canadiens vytvoří fond, z něhož se jim bude dál hradit pojištění a zhruba 80 procent platu po dobu osmi týdnů.

Generální manažer Mark Bergevin a trenér Claude Julien se ze solidárnosti k opatření přidali a požadují, aby jim společnost snížila plat od 20 procent.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.