- Reklama -

Český bek se vrací do NHL

- Reklama -
Filip Král se po ročním působení ve Finsku vrací do zámoří a dostane novou šanci prosadit se do NHL. Roční smlouvu s 24letým obráncem podepsal Pittsburgh. Penguins oznámili na svém webu, že s hráčem uzavřeli kontrakt na sezonu 2024/25 s příjmem 775 000 dolarů.

Král uplynulý ročník strávil v Lahti, kde v dresu Pelicans ovládl klubovou statistiku obránců s pěti góly a 32 asistencemi v 46 zápasech.

Odchovanec Komety Brno se v předchozích dvou sezonách neúspěšně snažil prosadit do sestavy Toronta v NHL. Maple Leafs jej draftovali v roce 2018 a o dva roky později podepsal s kanadským klubem tříletou nováčkovskou smlouvu. Do NHL se ale neprosadil, první sezonu strávil v Kometě, poté se vrátil do Severní Ameriky, ale působil hlavně na farmě v týmu Toronto Marlies v nižší AHL. Za Maple Leafs odehrál jen dva zápasy v sezoně 2022/23.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -