Fleischmann oslavil jubilejní zápas v NHL krásnou brankou a asistencí

Bylo to trochu jako znamení nebes. Během reklamní přestávky ve třetí třetině se na kostce nad ledem zrovna objevil údaj, že Tomáš Fleischmann (na snímku) hraje svůj šestistý zápas v NHL. O chvilku později popadl český útočník puk, nádherně si obhodil bránícího soupeře a vyrovnal na 3:3. Hostující Vancouver přitom vedl v Montrealu už 3:0.
„Trvalo to trochu déle, než jsme doufali, ale povedlo se to dotáhnout,“ řekl k obratu Fleischmann. „Sjížděl jsem po pravé straně,“ dodal k vyrovnávací brance. „Bylo to jako dva na jednoho. Znám vancouverského brankáře Jacoba Markströma, vystřelil jsem na jeho vyrážečku a prošlo to.“

Tahle řada si začíná náramně rozumět. Útok Desharnais, Weise a Fleischmann je velkou silou sestavy Canadiens, která ani bez nich není zrovna slabá. Tato formace se podílela také na vítězné trefě, i když v tu chvíli nebyla na ledě celá. V nastavení při hře tři na tři předal český forvard v přečíslení puk na střed obránci P.K. Subbanovi, který jej posunul na Desharnaise a ten ranou z pravého kruhu překonal počtvrté v utkání Jakoba Markströma.
„Poslední dvě třetiny jsme pracovali skutečně tvrdě a měli hodně střel,“ pokračoval v hodnocení Fleischmann. „Jen jsme si mysleli, že jsme mohli skórovat rychleji, než tři minuty před koncem, nicméně povedlo se to.“
Prodloužení v šesti lidech na hrací ploše vyhovuje šikulům, jako je právě Subban. „Takový hokej si užívám,“ řekl po utkání. „Je zábava hrát zápas, když je vás na ledě tři na tři nebo čtyři na čtyři. Víte, že máte příležitost jednou střelou nebo jedním odrazem všechno rozhodnout. Přejete si být na té správné straně, kde se to povede.“
Vancouver nezačal špatně, po gólech Cracknella a přesilovkové trefě McCanna, na které se asistencí podílel také Radim Vrbata, vedli hosté po dvaceti minutách 2:0. Ve 24. minutě měli po další využité přesilovce z hole Daniela Sedina už tříbrankový náskok. Pak ale začali domácí stahovat. V oslabení Eller a po něm Pacioretty snížili na rozdíl jednoho gólu ještě do druhé sirény.

V prodloužení se povedlo obrat dokonat. „Myslím, že tam špatně střídali a pustili nás tři na dva,“ vybavil si klíčovou situaci autor vítězné trefy Desharnais. „Není to úplně ta nejlepší situace v prodloužení, ale věděl jsem, že mám puk a mám šanci skórovat.“
Brankář Montrealu Mike Condon, který stále zaskakuje za zraněného Careyho Price, si připsal aspoň bod v devíti z deseti letošních zápasů a upravil svou bilanci na sedm výher, jednu prohru a dvě porážky v prodloužení. V tuto chvíli už má o jedno vítězství víc než loňský náhradník Canadiens Dustin Tokarski za celou uplynulou sezónu.