- Reklama -

Fleury přepisoval historii

- Reklama -

Brankář Marc-Andre Fleury přepsal historii, když startoval v nedělním zápase, ve kterém Vegas otevřelo svou sérii prvního kola play-off proti Minnesotě.

36letý Kanaďan se stal prvním gólmanem v historii NHL, který si zachytal v play-off v 15 ročnících po sobě. Překonal tak ligový rekord Tonyho Esposita, který v bojích o Pohár chytal nepřetržitě v letech 1970 až 1983.

Celkově jen pět gólmanů dokázalo během své kariéry chytat v 15 různých play-off. Více účastí než Fleury mají na kontě Andy Moog (16), Jacques Plante (16), Patrick Roy (17) a Martin Brodeur (17).

Fleury si zachytal v posledních čtyřech play-off ve Vegas, které si ho vybralo jako prvního hráče na expanzním draftu. Předtím se do něj kvalifikoval v 11 sezónách po sobě v dresu Pittsburghu.

- Reklama -

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -