- Reklama -

Karta se obrátila. Guentzel drsným hitem odrovnal Carlsona a Capitals počítají ztráty

- Reklama -

Sérií mezi Washingtonem a Pittsburghem prostupují sporné hity, o něž se doposud větší částí starali hráči z hlavního města. V pátém zápase, jenž prvně jmenovaný celek vyhrál 6:3, se však role prohodily.
Obránce Capitals John Carlson se stal minutu před koncem závěrečného hvizdu obětí útočníka Jakea Guentzela, který si na něj vyšlápl kontroverzním úderem. Hit mířil hodně vysoko a v zámoří proto ožívají spekulace o Guentzelově suspendaci.
„Vím, jaké standardy byly nastaveny a tak to nechávám na posouzení lize. Podle mě se jednalo o ránu do hlavy,“ okomentoval střet kouč Caps Barry Trotz.
Zde je náhled na celý incident:


Carlson, jenž musel po úderu podstoupit vyšetření, patří mezi nejlepší washingtonské zadáky a jeho ztráta by byla pro Ovečkinovu skvadru dalším citelným zásahem do sestavy.
Capitals se už nyní musí vypořádávat s absencí útočníků Toma Wilsona (čtěte ZDE), jemuž z třízápasové suspendace zbývá ještě jedno utkání, Andreho Burakovského, který chybí od druhého duelu série a konečně Nicklase Bäckströma, jenž nedohrál sobotní duel vinou zranění v horní části těla.
Na druhou stranu platí, že případná stopka pro Guentzela by Tučňáky hodně bolela. Třiadvacetiletý forvard je s deseti góly a 11 přihrávkami lídrem bodování play-off a stal se nepostradatelnou součástí útočné síly Penguins.
Šesté střetnutí mezi dvěma arcirivaly je za stavu 3-2 pro Washington naplánováno na noc z pondělí na úterý.
EDIT: Útočník Pittsburghu Jake Guentzel za svůj hit na obránce Capitals Johna Carlsona z pátého zápasu série suspendován nebude.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -