- Reklama -

Konec ve 33 letech. Známý obránce pověsil brusle na hřebík

- Reklama -

Obránce Michael Del Zotto ukončil ve věku 33 let profesionální hráčskou kariéru.

Del Zotto má za sebou 14 sezón v NHL, během kterých odehrál v dresech New Yorku Rangers, Nashvillu, Philadelphie, Vancouveru, Anaheimu, St. Louis, Columbusu a Ottawy celkem 736 zápasů základní části. Připsal si v nich 63 gólů a 199 asistencí. V 32 duelech play-off přidal 12 bodů (3+9).

Ofenzivního kanadského beka draftovali Rangers v roce 2008 z 20. místa. V roce 2019 získal se St. Louis Stanley Cup.

Naposledy se na ledě NHL objevil v sezóně 2021/22, kdy nastoupil ve 26 kláních v dresu Senators. Minulý ročník strávil v AHL.

- Reklama -

„Dnešek je hořkosladkým dnem. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl hrát 14 let profesionální hokej. Ta krev, pot, slzy, zlomené kosti, triumfy, zlomené srdce a oběti stály za každou sekundu,“ uvedl Del Zotto.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -