- Reklama -

Malkin pokořil významný milník

- Reklama -

Útočník Penguins Jevgenij Malkin zaznamenal v noci na sobotu ve vítězném střetnutí 6:3 na ledě Anaheimu dvě asistence, díky nimž se dostal na metu 1 200 bodů v základní části NHL. Potřeboval na ně 1 032 zápasů, v nichž nasbíral 463 gólů a 737 asistencí.

„1200 je dobré číslo,“ uvedl k milníku 36letý Rus. „Za tři roky, kdy ukončím kariéru, budu mít na kontě 1500 bodů. A to je taky hezké číslo.“

Malkin se stal teprve třetím hráčem v klubové historii, který dosáhl hranice 1 200 bodů. Napodobil tak Maria Lemieuxe (1723 b.) a spoluhráče Sidneyho Crosbyho (1471).

- Reklama -

V řadách aktivních hokejistů se na tuto metu dostali jen čtyři hráči – kromě Malkina a Crosbyho je to kapitán Capitals Alexander Ovečkin (1464 b.) a Patrick Kane z Chicaga (1215 b.).

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -