- Reklama -

Pastrňák má první hattrick v letošní sezoně! Odneslo to Colorado

- Reklama -

Opět byl za tahouna, opět pálil ostošest. A tentokrát si v zápase s Colorado Avalanche připsal David Pastrňák sladkou tečku v podobě prvního hattricku v sezoně a šestnáctého v NHL celkově. Především druhým a třetím gólem v posledních třech minutách zápasu pomohl odrazit nápor Colorada, které se mocně hnalo za vyrovnáním. Boston Bruins si především díky němu připsali výhru 5:2.

„Ve třetí třetině jsme se vzpamatovali a začali hrát jako v první třetině. To bylo klíčové. Samozřejmě nám moc pomohlo dát gól v přesilovce a následně i pojišťovací gól do prázdné branky. Ve spoustě zápasů jdeme do třetí třetiny s vedením. A je jasné, že týmy udělají cokoliv, aby se pokusily do zápasu vrátit. Budou se tlačit do zakončení, budou si vytvářet šance. Takže to, že jsme dnes zvládli zápas rozhodnout je skvělé,“ hodnotil výkon týmu Pastrňák.

Ten si zároveň pochvaloval, že jeho tým dokázal uspět proti tak silnému týmu, jakým Colorado v čele s Nathanem MacKinnonem je. „Vždy chcete hrát proti top hráčům. Je to výzva. Jsem rád, že šlape spolupráce s Charliem (Coylem). Ale je fakt, že na nějaké detailnější hodnocení je ještě brzy. Odehráli jsme spolu zatím jen dva tři zápasy. Pořád se ještě sehráváme. Je ale super, jak silný je na puku. A to, že se posunul do role jednoho z klíčových hráčů týmů je jedním z důvodů, proč se nám teď daří,“ pokračovala první hvězda duelu Pastrňák.

Ten dal hattrick v základní části a v play-off dohromady již proti 12 různým týmům NHL. Připojil se tak ke Camu Neelymu (13) a Philu Espositovi (12) jako jediným dalším hráčům v historii Bruins, kteří zaznamenali hattrick proti 12 a více různým klubům. Z aktivních hráčů se to podařilo pouze Alexi Ovečkinovi (18), Sidneymu Crosbymu (13) a Jevgeniji Malkinovi (13). Hlavní úleva pro “Pastu“ bylo, že to už nebyly jen dvě branky jako dosud v sezoně. „Měl jsem několik příležitostí už dříve během sezony, párkrát jsem dal dvě branky. Dát první hattrick je fajn. Charliemu jsem hned poděkoval, že mi přihrál,“ uzavřel Pastrňák, který si letošní bilanci vylepšil již na 64 bodů za 29 branek a 35 nahrávek. Bodově se prosadil v sedmi z posledních osmi utkání a aktuálně je na třetí příčce produktivity celé NHL.

- Reklama -

V zápase nebyl jediným produktivním Čechem. Jednou se také prosadil Jakub Lauko, asistenci si připsal Pavel Zacha.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -