- Reklama -

Patrick Roy je zpět a povede Islanders!

- Reklama -

Patrick Roy se dočkal své příležitosti na návrat do NHL. Povede Islanders, kteří v sobotu vyhodili hlavního kouče Lanea Lamberta.

„Patrick Roy byl jediná osoba, o kterou jsem měl zájem,“ uvedl generální manažer Lou Lamoriello.

Lambert se stal hlavním trenérem Isles v květnu 2022 poté, co působil jako přidružený kouč Barryho Trotze. Na lavičce dosáhl bilance 61-46-20 a vloni nedovedl tým do play-off.

Roy naposledy trénoval juniorský tým Quebec Remparts z QMJHL. V NHL vedl Avalanche, se kterými dosáhl bilance 130-92-24 předtím, než v srpnu 2016 rezignoval.

- Reklama -

V této sezóně bylo v NHL vyhozených už pět trenérů. Předtím to byli Jay Woodcroft (Edmonton), Dean Evason (Minnesota), Craig Berube (St. Louis) a D.J. Smith (Ottawa).

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -