Polák s Plekancem asistovali u výher svých týmů, obránce Toronta se navíc popral

Anaheim je oblíbeným soupeřem Toronta, Javorové listy s ním z posledních osmi vzájemných měření prohrály pouze jednou. Do této bilance už je započítáno i středeční utkání, jež skončilo výsledkem 4:0. Dvakrát se střelecky prosadil P.A. Parenteau, asistenci si připsal také Roman Polák.
Český obránce toho ale stihl víc než zahájit ve 33. minutě gólovou akci Nazema Kadriho. Už v závěru úvodního dějství tvrdě narazil na mantinel Mikea Santorelliho, za což se mu dostalo pěstního trestu od Joshe Mansona.
Brankář Maple Leafs Jonathan Bernier se dostává z výkonnostní krize, v předchozích dvou startech inkasoval dohromady pouze třikrát a včera si díky 39 zákrokům připsal druhý shutout v sezóně. Jeho protějšek John Gibson, který byl vyhlášen nejlepším nováčkem minulého měsíce, opustil kluziště předčasně v úvodu třetí třetiny po kolizi s Kadrim.
Montrealští hokejisté se po nepříliš vydařeném osmizápasovém tripu (z něhož vytěžili pouze čtyři body) po třech týdnech zase představili vlastním fanouškům a potěšili je výhrou 2:1 nad New Jersey. O obě branky Habs se postaraly speciální formace. Ve 20. minutě po nabídce Tomáše Plekance skóroval při přesilovce kapitán Max Pacioretty, na konci druhé třetiny ujeli v oslabení Paul Byron s Torreym Mitchellem. Mikea Condona překonal až po další přestávce Adam Henrique.
Brzy poté dopravil kotouč do sítě i Plekanec, ale rozhodčí českému útočníkovi gól neuznali kvůli příliš vysoko zdvižené holi. Canadiens s osmi brankami vstřelenými v početní nevýhodě vedou spolu s Ottawou sezónní statistiky.
Chicagský mladík Artemij Panarin je novou noční můrou Penguins. V úterý rozhodl o výhře Jestřábů 3:2 dvěma brankami včetně vítězné v prodloužení, o den později svůj výkon zopakoval v domácí odvetě. Blackhawks tentokrát zvítězili už v základní hrací době 3:1, Panarin vsítil rozdílový gól ve 49. minutě.
U první branky ruského nováčka, která padla v čase 15:58, asistoval Patrick Kane, který tím jako první hráč v sezóně dosáhl 60bodové hranice. Stalo se téměř přesně v polovině ročníku, takže produktivní Američan by se po devíti letech mohl stát prvním mužem, jenž se dostane přes 120 bodů. Naposledy se to povedlo kapitánu Pittsburghu Sidneymu Crosbymu.
Druhá formace Canucks se postarala o všechny branky kanadského celku ve vítězném zápase s Carolinou. Útočníka Bo Horvata sice bývalý spoluhráč Eddie Läck v první části hry třikrát vychytal v situaci jeden na jednoho, ale v poslední třetině se 20letý mladík prosadil nejprve po úniku a minutu před sirénou i při přesilovce, čímž zvrátil nerozhodný výsledek 2:2.
O zbývající úspěch Kosatek se postaral Sven Bärtschi, jen Radim Vrbata vyšel bodově naprázdno. Hosté mohou pochválit Jordana Staala (1+1), který pro změnu dirigoval jejich ofenzívu.
Zatímco ve Vancouveru na prodloužení nakonec nedošlo, v Coloradu ano. Možnost vytěžit z nepříznivě se vyvíjejícího duelu se St. Louis něco navíc zajistil Lavinám půldruhé minuty před vypršením normálního času Nathan MacKinnon, v čase 64:43 dokonal obrat Gabriel Landeskog po nedobře načasovaném vyjetí gólmana Jakea Allena.
Bluesmani své tři branky vměstnali do krátkého intervalu mezi 17. a 21. minutou. David Backes protáhl jejich úspěšnou přesilovkovou sérii na čtyři zápasy, po přestávce se poprvé od návratu z marodky trefil Patrik Berglund.

Montreal – New Jersey 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a asistence: 20. Pacioretty (Plekanec, Subban), 39. Mitchell (Byron) – 41. Henrique (Green, Stempniak).
Střely na branku: Montreal 8-10-7=25, New Jersey 9-6-5=20. Přesilovky: 1/3 – 0/3.
Brankáři: Condon 19/20 – Schneider 23/25.
Hvězdy utkání: Pacioretty, Byron (oba MTL), Larsson (NJD).
Česká účast: Tomáš Plekanec (18:29, 0, 1 střela, 0+1) – Jiří Tlustý (15:07, 0, 1 střela, 0+0).

Anaheim – Toronto 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a asistence: 9. Parenteau (Hunwick, Bozak), 28. Parenteau (van Riemsdyk, Bozak), 33. Kadri (Komarov, Polák), 43. Boyes (Phaneuf, Matthias).
Střely na branku: Anaheim 18-14-7=39, Toronto 8-16-14=38. Přesilovky: 0/2 – 0/6.
Brankáři: Gibson 22/25, Andersen (od 40:41) 12/13 – Bernier 39/39.
Hvězdy utkání: Parenteau, Bozak (oba TOR), Theodore (ANA).
Česká účast: – Roman Polák (15:15, +1, 1 střela, 0+1).

Chicago – Pittsburgh 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a asistence: 16. Panarin (Anisimov, Kane), 49. Panarin, 59. Teräväinen – 28. Malkin (Kessel, Letang).
Střely na branku: Chicago 15-10-12=37, Pittsburgh 3-8-7=18. Přesilovky: 0/3 – 1/4.
Brankáři: Darling 17/18 – Fleury 34/36.
Hvězdy utkání: Panarin, Anisimov (oba CHI), Fleury (PIT).
Česká účast: Michal Rozsíval (16:57, +1, 0 střel, 0+0).

Vancouver – Carolina 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a asistence: 38. Bärtschi, (Cracknell, Tanev), 48. Horvat (Bartkowski, Biega), 59. Horvat (Bärtschi, Vey) – 29. Liles (J. Staal), 53. J. Staal (Hanifin).
Střely na branku: Vancouver 8-7-6=21, Carolina 2-13-13=28. Přesilovky: 1/5 – 0/2.
Brankáři: Markström 26/28 – Läck 18/21.
Hvězdy utkání: Horvat (VAN), Liles (CAR), Bärtschi (VAN).
Česká účast: Radim Vrbata (18:32, +1, 1 střela, 0+0) – Andrej Nestrašil (12:22, 0, 1 střela, 0+0).

Colorado – St. Louis 4:3p (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0)

Branky a asistence: 5. Duchene, 27. Grigorenko (Iginla, Martinsen), 59. MacKinnon (Barrie, Holden), 65. Landeskog (Mitchell, Beauchemin) – 17. Tarasenko (Pietrangelo, Lehterä), 20. Backes (Tarasenko, Stastny), 21. Berglund.
Střely na branku: Colorado 9-10-10-4=33, St. Louis 17-7-10-4=38. Přesilovky: 0/3 – 1/2.
Brankáři: Varlamov 35/38 – Allen 29/33.
Hvězdy utkání: Landeskog, MacKinnon (oba COL), Tarasenko (STL).
Česká účast: – Dmitrij Jaškin (9:34, -1, 1 střela, 0+0).