- Reklama -

Tři mety pro legendu. Čeká tohle Crosbyho?

- Reklama -

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby bude mít v sezóně 2023/24 šanci prohloubit svou stopu v historii NHL. Nick Horwat z The Hockey News poukázal na tři mety, kterých by mohl hvězdný centr dosáhnout.

Crosby vstupuje do své 19. sezóny a nic nenaznačuje tomu, že byl měl zpomalit. Svědčila o tom i poslední sezóna, ve které zaznamenal 33 branek a 93 bodů. Pokud by mu forma vydržela, mohl by se dočkat těchto milníků.

1000 asistencí – aktuálně má na kontě 952 asistencí a tak ho dělí jen 48 od toho, aby se stal 14. hráčem historie, který jich nasbíral čtyřciferné číslo.

1600 bodů – tato meta bude trochu náročnější, protože si vyžádá minimálně 98 bodů. Aktuálně je na čísle 1502. Doposud tento milník v NHL pokořilo jen devět hráčů.

- Reklama -

10. místo historického bodování – momentálně je s 1590 body na desátém místě Phil Esposito, takže je mezi ním a Crosbym 88bodový rozdíl.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -