Vegas přepsali historii. Vše odstartoval Patera

Vegas Golden Knights přepsali historii NHL. Rytíři se stali prvním klubem, který vyhrál čtyři zápasy v řadě se čtyřmi různými brankáři.

Vše začalo vysokým vítězstvím v poměru 7:2 nad Columbusem, ke kterému 35 úspěšnými zákroky pomohl český brankář Jiří Patera. Jednal se o druhý zápas v NHL čtyřiadvacetiletého gólmana v kariéře. Obě utkání, do kterých v nejslavnější hokejové soutěži světa zatím nastoupil, vyhrál.

Vítězná série Golden Knights pokračovala o tři dny později, kdy s Jonathanem Quickem v brance brali Rytíři výhru 4:3 nad Vancouverem. Američan si sice připsal přes šest minut v následujícím zápase s Calgary 24. března, rozhodující branku utkání vstřelili jeho spoluhráči ještě v době, kdy v brance stál Logan Thompson. Výhru si tak připsal právě Thompson.

Rekordní zápis Vegas učinili 26. března, když v prodloužení porazili Edmonton. V brance jim k tomu pomohl Lauren Brossoit, který si připsal 27 úspěšných zákroků.