VIDEO: Getzlaf ukázal, že ze svého přehledu nic neztratil

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      17. 2. 2020 15:28     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VIDEO: Getzlaf ukázal, že ze svého přehledu nic neztratil  

Fanshop týmuDlouholetý kapitán Anaheimu Ryan Getzlaf se před letošním ročníkem musel rozloučit se svým hokejovým dvojčetem Coreym Perrym. Pětatřicetiletý centr, jehož kariéru poznamenala četná zranění stále ukazuje svoji hokejovou genialitu, naposledy se o ní mohli přesvědčit hráči Vancouveru Canucks.

Getzlaf se vyznamenal v první třetině, když nahrával na branku Dereka Granta, jež poslala Kačery do dvoubrankového vedení. Zkušený střední útočník zmátl svým pohybem brankáře Kosatek, který čekal, že bude Getzlaf zakončovat.

Zkušený Kanaďan se ale na poslední chvíli rozhodl pro zadovku na svého spoluhráče, který čekal u levé tyče branky Thatchera Demka. Ten když si uvědomil Getzlafovu přihrávku, tak se začal přemisťovat a otevřel prostor mezi svými betony, který neomylně trefil Grant.

Getzlaf se po utkání s Vancouverem zlepšil na současných 38 bodů v 56 zápasech.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz