Jen 56 sekund dělilo německé hokejisty od největší senzace těchto Her!
Nad favority z Ruska vedli na konci třetího dějství 3:2, vyrovnávací branka Nikita Guseva však poslala souboj do prodloužení, v němž během přesilovky rozhodl Kirill Kaprizov.
Nádhernou příchuť má zlato z olympiády pro Pavla Dacjuka, jenž se stává 28. hráčem zařazujícím se do Triple Gold Clubu.

OAR – Německo 4:3 po prodl. (1:0, 0:1, 2:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Vojnov (Gusev, Kaprizov), 54. Gusev (Kaprizov), 60. Gusev (Zub, Kaprizov), 70. Kaprizov (Gusev, Vojnov) – 30. Schütz (Macek, Hager), 54. Kahun (Mauer, Ehliz), 57. J. Müller (Ehliz, Hördler). Rozhodčí: Lemelin (USA), Rantala – Suominen (oba Fin.), Dahmen (Švéd.), Vyoučení: 2:2. Využití 1:0. Diváci: 5075.
Vjačeslav Vojnov otevřel skóre zápasu 0,5 sekund před koncem 1. třetiny:

Felix Schütz a vyrovnávací branka na 1:1:

Nikita Gusev odstartoval nejnapínavější pasáž zápasu, 2:1:

Jen 10 sekund nato vyrovnal český rodák Dominik Kahun, 2:2:

V čase 56:44 šokoval hokejový svět Jonas Müller, 2:3:

Drama pokračovalo a 56 sekund před koncem 3. třetiny vyrovnal na 3:3 Nikita Gusev, ruský hrdina zápasu:

Kirill Kaprizov rozhodl v prodloužení během přesilové hry 4 na 3!:

Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.