Voráček dvěma góly rozhodl o výhře Flyers

Poslední hrací den National Hockey League před přestávkou vyhrazenou pro víkendové Utkání hvězd v Nashvillu byly na programy čtyři duely. Hokejisté Philadelphie vyhráli ve Washingtonu 4:3 v prodloužení a přerušili tak třízápasou sérii porážek. Dvěma góly se o plný bodový zisk Flyers postaral Jakub Voráček, jenž byl za svůj výkon vyhlášen první hvězdou večera.
Český forvard se poprvé trefil v 38. minutě, když hned po vyhraném vzhazování prostřelil Bradena Holtbyho z hranice pravého kruhu a poslal tím svůj tým do vedení 3:2. Hosté těsný náskok neudrželi, Capitals vyrovnali v úvodu třetí části zásluhou druhé trefy Andreho Burakovskyho.
Utkání ve Verizon Center se muselo prodlužovat a o úspěchu Letců rozhodl v čase 60:38 Voráček. Kladenský odchovanec si při výjezdu od zadního mantinelu povodil Jevgenije Kuzněcova a potom z otočky parádně trefil vzdálenější horní roh svatyně Caps. Na obě branky mu přihrál Claude Giroux, Michal Neuvirth podpořil triumf Philadelphie 27 bezchybnými zákroky.
Colorado mělo v utkání na ledě Los Angeles namále. Avalanche prohrávali 0:2 a 2:3, nakonec ale v sobě našli sílu a energii na obrat. Hosté vděčí za výhru 4:3 dvěma gólům Gabriela Landeskoga, jemuž výborně sekundovali Matt Duchene (1+1) a Carl Söderberg (0+2). Kings sice jasně přestříleli svého soupeře 38:19, ovšem za zadá gólmana Calvina Pickarda dopravili jen tři puky. Prosadili se Drew Doughty, Trevor Lewis a Dwight King (1+1).
Kanadský útočník Steven Stamkos vstřelil v klání mezi Tampou Bay a Torontem jedinou branku zápasu a zařídil Lightning výhru 1:0. Rozhodující akce se zrodila už v 5. minutě, kdy Stamkos svým typickým nápřahem bez přípravy z levého kruhu potrestal vyloučení zadáka Maple Leafs Romana Poláka. Zápasu kralovali oba gólmani. Domácí Andrej Vasilevskij zneškodnil 30 střel a připsal si první shutout v ročníku, jeho protějšek Jonathan Bernier zastavil 28 puků.
Hokejisté Nashvillu navlékli čtvrtý korálek na vítěznou šňůru, když zdolali Calgary na jeho ledě 2:1. O dvoubrankový náskok Predátorů se zasloužili Mike Ribeiro a Shea Weber. Domácí se probrali až v 46. minutě, kontaktní branku vsítil dvaatřicetiletý obránce Mark Giordano. Víckrát už ale Flames výtečného Cartera Huttona nepřekonali. Rodák z Thunder Bay dokončil zápas s šestadvaceti bezchybnými zásahy.

Tampa Bay – Toronto 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky a asistence: 4:38 Steven Stamkos (Anton Stralman, Valtteri Filppula) – .
Střely na branku: Tampa Bay 17-5-7=29, Toronto 6-11-13=30. Přesilovky: 1/6 – 0/3.
Brankáři: A. Vasilevskij 30/30 – . J. Bernier 29/28.
Hvězdy utkání: Andrej Vasilevskij (TBL), Jonathan Bernier (TOR), Steven Stamkos (TBL).
Česká účast: Ondřej Palát (16:53, 1 střela), Andrej Šustr (14:43) – Roman Polák (24:33).

Washington – Philadelphia 3:4pp (0:2, 2:1, 1:0 – 0:1)

Branky a asistence: 27:39 Andre Burakovsky (Nate Schmidt), 28:34 Nicklas Bäckström (T.J. Oshie, Karl Alzner), 43:55 Andre Burakovsky (Jevgenij Kuzněcov) – 4:54 Brayden Schenn (Wayne Simmonds, Shayne Gostisbehere), 11:11 Ryan White, 37:39 Jakub Voráček (Claude Giroux), 60:38 Jakub Voráček (Shayne Gostisbehere, Claude Giroux).
Střely na branku: Washington 6-11-13-0=30, Philadelphia 12-6-12-2=32. Přesilovky: 0/2 – 1/5.
Brankáři: B. Holtby 32/28 – M. Neuvirth 30/27.
Hvězdy utkání: Jakub Voráček (PHI), Andre Burakovsky, Nicklas Bäckström (WSH).
Česká účast: – Radko Gudas (18:26, +1, 3 střely), Jakub Voráček (20:42, +1, 5 střely, 2+0).

Calgary – Nashville 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a asistence: 45:48 Mark Giordano (Johnny Gaudreau, TJ Brodie) – 6:21 Mike Ribeiro (Craig Smith, Mattias Ekholm), 37:37 Shea Weber (Roman Josi, Ryan Johansen).
Střely na branku: Calgary 4-7-16=27, Nashville 11-6-7=24. Přesilovky: 0/4 – 1/4.
Brankáři: K. Rämö 24/22 – C. Hutton 27/26.
Hvězdy utkání: Shea Weber (NSH), Mark Giordano (CGY), Carter Hutton (NSH).
Česká účast: Jiří Hudler (18:55, +1, 4 střely), Michael Frolík (14:20, -1) – .

Los Angeles – Colorado 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Branky a asistence: 9:31 Drew Doughty (Anže Kopitar, Jake Muzzin), 18:40 Trevor Lewis (Vincent Lecavalier, Dwight King) , 35:13 Dwight King (Jordan Nolan, Jeff Carter) – 20:42 Matt Duchene (John Mitchell), 27:10 Gabriel Landeskog (Blake Comeau, Carl Söderberg), 47:38 Gabriel Landeskog (Tyson Barrie, Matt Duchene), 50:35 Nathan MacKinnon (Michail Grigorenko, Carl Söderberg).
Střely na branku: Los Angeles 18-9-11=38, Colorado 5-7-7=19. Přesilovky: 0/5 – 1/6.
Brankáři: J. Quick 19/15 – C. Pickard 38/35.
Hvězdy utkání: Gabriel Landeskog (COL), Alec Martinez (LAK), Carl Söderberg (COL).