Výsledky NHL z 18. dubna: Flyers doma schytali šestigólový debakl a jsou krok od vyřazení. Minnesota a Los Angeles slaví první výhry v letošním play off

Hokejisté Philadelphie jsou krok od konce sezóny. Ve třetím zápase úvodního kola play off NHL podlehli doma Washingtonu 1:6 a v sérii hrané na čtyři výhry prohrávají 0:3. Vítěz základní části naopak může už ve středu slavit postup do semifinále Východní konference.
Letci sice vedli, již po 57 sekundách otevřel skóre Michael Raffl, ale v dalším průběhu hry už dávali branky jen hosté. Pět z nich vsítili Capitals v přesilovkách, čímž si vytvořili nový klubový rekord v rámci jednoho utkání v play off.
Dva puky dostal za záda brankáře Stevea Masona Alexandr Ovečkin, navíc si připsal jednu asistenci. Právě jeho první trefa v utkání byla nakonec rozdílová, když ve 29. minutě poslal svůj tým do vedení 2:1. Další čtyři branky inkasovali Flyers v poslední třetině. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášený zadák Caps John Carlson, který zaznamenal tři body (1+2). Gólman Braden Holtby zneškodnil 31 střel.
První úspěch v letošních bojích o Stanley Cup slaví Minnesota a Los Angeles. Vítězství Wild 5:3 nad Dallasem se nerodilo lehce. Domácí zaspali úvod utkání a následně museli dohánět dvoubrankovou ztrátu, o slibné vedení Stars se během necelých pěti minut postaral Patrick Sharp. Obrat Minnesoty režíroval především Jason Pominville (2+1) s Erikem Haulou (1+1).
Po dvou prohrách dokázalo zabrat také Los Angeles. Králové vyhráli v San Jose 2:1 v prodloužení a snížili stav vzájemné série na 1:2. Lépe vstoupili do zápasu Sharks. Už ve 30. sekundě se prosadil Joe Thornton, po přihrávce Tomáše Hertla si kanadský centr najel mezi kruhy a prudkou ranou k tyči překonal Jonathana Quicka. Hosté srovnali krok v 9. minutě, v přesilové hře vyzrál na Martina Jonese slovinský centr Anže Kopitar. V dalším průběhu zápasu už brankáři na obou stranách dominovali a na rozhodnutí si diváci museli počkat do prodloužení. V jeho čtvrté minutě odstartoval vítězné křepčení Kings na hrací ploše Tanner Pearson.

Minnesota – Dallas 5:3 (1:2, 2:0, 2:1) – stav série 1:2

Branky a asistence: 19:10 Chris Porter (Erik Haula, Jonas Brodin), 26:04 Erik Haula (Jason Pominville, Nino Niederreiter), 39:13 Jason Pominville (Nino Niederreiter, Matt Dumba), 46:26 Mikko Koivu (Jared Spurgeon, Charlie Coyle), 58:46 Jason Pominville – 0:26 Patrick Sharp (Alex Goligoski), 4:10 Patrick Sharp (Cody Eakin, Jamie Benn), 53:45 Colton Sceviour (Jason Demers, Vernon Fiddler).
Střely na branku: Minnesota 10-8-7=25, Dallas 6-4-7=17. Přesilovky: 1/2 – 0/2. Diváci: 19038.
Brankáři: D. Dubnyk 17/14 – K. Lehtonen 24/20.
Hvězdy utkání: Erik Haula, Mikael Granlund, Jason Pominville (všichni MIN).
Česká účast: – Radek Faksa (14:09, -1, 1 střela, 0+0), Aleš Hemský (15:07, -1, 0+0).

Philadelphia – Washington 1:6 (1:1, 0:1, 0:4) – stav série 0:3

Branky a asistence: 0:57 Michael Raffl (Brandon Manning, Sam Gagner) – 4:43 Marcus Johansson (John Carlson, Nicklas Bäckström), 28:50 Alexandr Ovečkin (Nicklas Bäckström, T.J. Oshie), 41:58 Jevgenij Kuzněcov (Justin Williams, Braden Holtby), 47:37 John Carlson (Alexandr Ovečkin, Justin Williams), 54:58 Alexandr Ovečkin (John Carlson, T.J. Oshie), 58:20 Jay Beagle (Nate Schmidt, Dmitrij Orlov).
Střely na branku: Philadelphia 11-12-9=32, Washington 7-7-13=27. Přesilovky: 0/5 – 5/9. Diváci: 19678.
Brankáři: S. Mason 27/21 – B. Holtby 32/31.
Hvězdy utkání: John Carlson, Alexandr Ovečkin, Nicklas Bäckström (všichni WSH).
Česká účast: Radko Gudas (15:09, 2 střely, 0+0), Jakub Voráček (15:47, -1, 3 střely, 0+0) – .

San Jose – Los Angeles 1:2 (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1) – stav série 2:1

Branky a asistence: 0:30 Joe Thornton (Tomáš Hertl) – 8:10 Anže Kopitar (Milan Lucic, Jake Muzzin), 63:47 Tanner Pearson (Dustin Brown, Vincent Lecavalier).
Střely na branku: San Jose 7-11-9-3=30, Los Angeles 13-6-3-2=24. Přesilovky: 0/5 – 1/3. Diváci: 17562.
Brankáři: M. Jones 24/22 – J. Quick 30/29.
Hvězdy utkání: Tanner Pearson, Jonathan Quick (oba LAK), Martin Jones (SJS).
Česká účast: Tomáš Hertl (18:57, +1, 2 střely, 0+1), Roman Polák (14:07, -1, 1 střela, 0+0) – .