Chris Neil ukončil profesionální kariéru po 15 letech v NHL

Přidal  Josef Michl   do  , ,      14. 12. 2017 17:54    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chris Neil ukončil profesionální kariéru po 15 letech v NHL  

Po patnácti sezónách, více než tisíci zápasech a po 2 522 trestných minutách, oznámil dlouholetý bojovník týmu Ottawa Senators Chris Neil konec své kariéry.

Neil byl zvolen v šestém kole drafu 1998 ze 161. pozice. Celou svoji kariéru spojil s týmem z hlavního města Kanady. V rámci historických klubových tabulek se dostal na třetí místo v počtu odehráných zápasů a opanoval tabulku trestných minut.

Během dojemné tiskové konference poděkoval svému bratrovi za jeho tvrdost, která byla hnacím motorem pro bojovníka, jakým Chris bezpochyby byl.

„Jedna z věcí, na kterou jsem byl vždycky nejvíce hrdý byla, že jsem byl podceňovaný,“ prohlásil Neil.

Doufal, že svoji kariéru protáhne i o tuhle sezónu, ale Ottawa mu už nenabídla prodloužení jeho smlouvy. Nabídka sice přišla od konkurentů z Montrealu, kteří by osmatřicetiletému útočníkovi umožnili zkoušku před tréninkovým kempem. Tuto možnost však Neil odmítl.

„Děkuji tomuto úžasnému městu, které nyní nazývám domovem,“ oznámil rodák z Fleshertonu.

Z hlediska získaných bodů byla pro Neila nejlepší sezóna 2005/06, kdy vstřelil 16 branek a přidal 33 asistencí. Během své kariéry nasbíral 250 bodů (112+138) v 1 026 zápasech.

 

Štítky

Autor