Další klub na rozpáleném jihu? Bettman už začal jednat

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      16. 11. 2017 12:20    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Další klub na rozpáleném jihu? Bettman už začal jednat  

Komisař Gary Bettman se začal informovat o možnostech rozšíření NHL do Houstonu. Podle webu The Athletic projednával tuto variantu před několika týdny i s majitelem tamního celku NBA Tilmanem Fertittou.

Bettman uvedl, že se momentálně nechystá stěhování žádného současného týmu NHL. K potenciálnímu mančaftu v Houstonu se však nevyjádřil skepticky: „Kdyby Houston projevil zájem mít franšízu NHL, byla by to za určitých okolností věc ke zvážení.“

Schůzka s Fertittou měla svůj účel. Vlastník basketbalového týmu Houston Rockets se již dříve o expanzi NHL do texaské metropole zajímal.

Hala Toyota Center

Případný hokejový klub by pravděpodobně našel zázemí v hale Toyota Center, která momentálně slouží právě hráčům NBA. Aréna byla otevřena v roce 2003 a pro hokejová klání je schopna pojmout až 17 800 diváků.

V Houstonu, který je čtvrtým nejlidnatějším městem USA, se nyní nachází již tři celky velkých soutěží – kromě zmiňovaných Rockets tam sídlí také Texans (NFL) a Astros (MLB).

Titulní foto: Katie Haugland Bowen / flickr.com

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby.Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.