Finále play off AHL: Syracuse poprvé udolalo Grand Rapids a snížilo stav série na 1:2, Griffins nepomohly ani asistence Noska a Frka

Hokejisté Syracuse zvítězili ve třetím finále play off American Hockey League nad Grand Rapids 5:3 a snížili náskok soupeře v sérii hrané na čtyři výhry na 1:2. Dvěma góly se zaskvěl domácí útočník Joel Vermin, jemuž výborně sekundovali Tye McGinn a Cory Conacher. Oba si připsali branku a nahrávku.

Mezi tři tyče mířil také Byron Froese, gólman Mike McKenna podpořil úspěch Crunche 32 bezchybnými zákroky. Na straně poraženého celku se brankou a přihrávkou zviditelnil Tyler Bertuzzi, u jeho osmé trefy ve vyřazovacích bojích asistovali Tomáš Nosek a Martin Frk. Čtvrté utkání se odehraje v pátek 9. června opět na ledě Syracuse.

Syracuse Crunch – Grand Rapids Griffins 5:3 (3:1, 2:2, 0:0)

Stav série: 1:2.
Branky a asistence: 7:00 Byron Froese (Slater Koekkoek, Michael Bournival), 15:31 Joel Vermin (Matt Taormina, Adam Erne), 16:28 Joel Vermin (Matthew Peca, Ben Thomas), 33:22 Tye McGinn (Matt Taormina, Cory Conacher), 35:18 Cory Conacher (Tye McGinn, Yanni Gourde) – 9:17 Tyler Bertuzzi (Martin Frk, Tomáš Nosek), 26:58 Dominic Turgeon (Colin Campbell, Robbie Russo), 36:38 Kyle Criscuolo (Tyler Bertuzzi).
Střely na branku: SC 10-10-12=32, GR 10-15-10=35. Přesilovky: 2/6 – 0/4. Aréna: Onondaga County War Memorial Arena (5 996 diváků).
Brankáři: McKenna 35/32 – Coreau 32/27.
Hvězdy utkání: Vermin, McGinn, Conacher (všichni SC).
Česká účast: Dominik Mašín (+1) – Martin Frk (2 střely, +1, 2 trest. minuty, 0+1), Tomáš Nosek (4 střely, 6 trest. minut, 0+1).