Select Page

Havlát nebo Booth? Komu nabídnou Panteři smlouvu?

Havlát nebo Booth? Komu nabídnou Panteři smlouvu?

Na jedné straně 34letý Martin Havlát, který v NHL v 788 zápasech zaznamenal 241 branek a 352 asistencí. Na straně druhé o čtyři roky mladší David Booth, jenž v závěru minulé sezóny pokořil metu 500 startů v nejslavnější lize světa a bodů zatím neposbíral ani tolik, kolik dal prvně jmenovaný gólů.

Oba útočníci jsou v tuto chvíli konkurenty, ale zároveň sdílejí společný osud. Na testy do přípravného kempu si je pozval hokejový klub z Floridy. A jeho nejvyšší šéf Dale Tallon dnes učinil narážku v tom smyslu, že kontrakt dostane pouze jeden, oba dva takřka jistě ne.

Panteři mají pod platovým stropem víc než osmimiliónovou rezervu, v tom by problém nebyl. Havlátova loňská mzda v New Jersey činila 1,5 mil. dolarů, Booth si v Torontu vydělal ještě o čtyři sta tisíc méně. Tallon na záležitost nahlíží především z pohledu místa na soupisce, kde už má deset míst mezi útočníky obsazených hráči s jednocestnými smlouva a další dvě – pokud jde o stálé členy kádru – zabírají Aleksander Barkov a Vincent Trocheck. Minimálně první z nich má post u prvního týmu prakticky jistý.

Martin Havlát se v předsezónních přípravných zápasech zatím představil dvakrát, na ledě strávil v průměru čtrnáct minut za utkání, do statistik si připsal jednu střelu na branku a dva záporné body v +/- hodnocení. David Booth má za sebou také dva starty, jeho průměrný ice-time byl o půlminuty nižší, vystřelil dvakrát a v tabulce pravdy má -3 body.

Vítěz vzájemného souboje obdrží zřejmě jako odměnu místo ve druhé útočné formaci Panthers po boku Nicka Bjugstada.

Foto/Photo by: Lisa Gansky

Výsledky

20.10.1.01.21.10.22.10.
Vancouver Boston 3:6
NY Islanders NY Rangers 4:3
Nashville Philadelphia 1:0
Tampa Bay Columbus 2:0
New Jersey Ottawa 5:4
Edmonton Chicago 2:1
St Louis Colorado 4:3
Carolina Calgary 2:1
Dallas Arizona 5:4
Montréal Anaheim 0:3
Vancouver Buffalo 4:2
San Jose New Jersey 3:0
Washington Detroit 4:3
Pittsburgh Florida 4:3
Minnesota Winnipeg 3:4
Nashville NY Rangers -:-
Edmonton Philadelphia -:-
Buffalo Boston -:-
Toronto Ottawa -:-
Pittsburgh Tampa Bay -:-
San Jose NY Islanders -:-
Los Angeles Columbus -:-
Florida Washington -:-
Carolina Dallas -:-
Chicago Arizona -:-
Minnesota Calgary -:-
St Louis Vegas -:-

Twitter