Jsem tu pro chlapce, říká Kovalčuk. Klub ho chtěl vyhodit

Přidal  Daniel Reichel   do  ,      16. 11. 2019 19:18     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jsem tu pro chlapce, říká Kovalčuk. Klub ho chtěl vyhodit  

Útočník Ilja Kovalčuk se vyjádřil ke své situaci v Los Angeles. 36letý Rus strávil poslední zápas na lavičce a vedení klubu mu sdělilo, že na ní stráví i dohlednou budoucnost.

Rázný krok Kings odstartoval spekulace o hráčově konci v NHL. O případu jsme vás informovali ZDE.„Nevím, o čem se píše. Jsem jen obyčejný hokejista,“ řekl k současnému stavu Kovalčuk. „Každý tým mé svého zdravého náhradníka a my se nacházíme na posledním místě, takže trenér musel zasáhnout.“

„Pro chlapce a tým jsem tady každý den a pokud mě budou potřebovat, jsem připravený hrát,“ sdělil rodák z Tveru novinářům.

Někdejší draftová jednička se vrátila do NHL před minulou sezónou po pěti letech strávených v Rusku. V 64 utkáních vstřelila 16 branek a přidala 18 asistencí. V aktuálním ročníku má po 17 zápasech devět bodů (3+6).

Elliotte Friedman ze stanice Sportsnet dal divákům zajímavý náhled na věc, když uvedl, že Los Angeles už chtělo s Kovalčukem ukončit spolupráci.

„Bylo mi řečeno, že původním plánem Kings bylo říct ‚Končíš‘. Setkali se ale s odporem. Nevím, zda to bylo ze strany agenta, ligy, NHLPA, ale bylo jim řečeno, že to nemohou udělat,“ poznamenal známý insider.

Friedman dodal, že klub nyní vyčkává a uvidí, na čem bude. Údajně ale již pracují na výměně.

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.