Kakko podepsal nováčkovský kontrakt s Rangers

Přidal  Lukáš Zitka   do  , ,      12. 7. 2019 9:06     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kakko podepsal nováčkovský kontrakt s Rangers  

Fanshop týmuDruhá volba letošního draftu, Fin Kaapo Kakko, už má jasno o své budoucnosti. Rodák z Turku se dohodl s New York Rangers na podmínkách nováčkovské smlouvy. Podle serveru nhlnumbers.com si vydělá 950 tisíc dolarů ročně.

Finský megatalent prožil výtečnou sezonu. Za TPS Turku ve finské lize nasbíral 38 bodů v 45 zápasech. Nastřílel 22 branek, což bylo nejvíce, co kdy osmnáctiletý hráč ve Finsku dal. Překonal o jeden přesný zásah výkon současného kapitána Floridy Alexandera Barkova.

V roce 2019 bral zlato z juniorského šampionátu, v květnu křepčil i s trofejí pro vítěze seniorského světového šampionátu v Bratislavě. K jejímu zisku přispěl šesti góly v deseti utkáních.

Štítky

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz