Kučerovova zářivá sezóna byla oceněna třemi trofejemi

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      20. 6. 2019 6:44     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kučerovova zářivá sezóna byla oceněna třemi trofejemi  

Útočník Tampy Bay Nikita Kučerov si za fenomenální základní část minulého ročníku vysloužil Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče ligy. Cena mu byla předána v rámci slavnostního galavečera v Las Vegas.

26letý Rus si se 41 góly stanovil své kariérní maximum a s 87 asistencemi a 128 body vedl celou NHL. Kučerov byl hlavním faktorem úspěšného tažení Lightning, kteří během regulérní sezóny uzmuli 62 vítězství.

Bodový zisk rodáka z Majkopu byl nejvyšší, jaký soutěž zažila od sezóny 1995/96. K pokoření magické hranice 100 bodů navíc potřeboval pouze 62 zápasů.

Kromě Hartovy trofeje získal Kučerov také Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče základní části a Ted Lindsay Award pro nejlepšího hráče dle ostatních hokejistů.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.