Na světě je další Medvěd. Lauko podepsal smlouvu s Bostonem

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      29. 9. 2018 9:26     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na světě je další Medvěd. Lauko podepsal smlouvu s Bostonem  

Fanshop týmu

Útočník Jakub Lauko podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s Bostonem, který jej letos draftoval z celkového 77. místa. Osmnáctiletý rodák z Prahy následně putoval do juniorského týmu Rouyn-Noranda Huskies v QMJHL, kde zažije svůj první zámořský ročník.

Lauko má za sebou úspěšnou sezónu, v níž odehrál za extraligový Chomutov 48 zápasů s bilancí čtyř gólů a osmi asistencí. K tomu reprezentoval Českou republiku na Hlinka-Gretzky Cupu a také světových šampionátech hráčů do 18 a 20 let.

V přípravném období naskočil za Bruins do dvou duelů, v nichž zaznamenal dva góly.

Oficiální twitterový účet Pirátů Chomutov k  tomu poznamenává, že Lauko je teprve třetím jejich odchovancem, který se upsal týmu NHL. Těmi předchozími byli Petr Klíma a David Kämpf.

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.