Ostravské finále lámalo v Kanadě rekordy

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      7. 1. 2020 20:21     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ostravské finále lámalo v Kanadě rekordy  

Finále juniorského šampionátu, v němž se střetly týmy Kanady a Ruska, lámalo na kanadské stanici TSN letité rekordy.

Přenos z Ostravar Arény sledovaly v zemi javorového listu 4,2 mil. diváků., z čehož 0,6 mil. fanoušků si vítězství vychutnávalo na sesterské frankofonní stanici RDS.

TSN k číslům uvedla, že se jedná o její historicky nejsledovanější zápas z mistrovství světa juniorů konaném na evropském kontinentu.

Vysílací práva na turnaj vycházejících hokejových hvězd přitom získala v roce 1991.

Přestože Kanaďané juniorský hokej milují, na klání play-off Toronta Maple Leafs jsou mladíci krátcí. Sedmé střetnutí Javorových listů proti Bruins v prvním kole play-off 2019 sledovali v počtu 4,15 miliónů.

Ještě větší publikum si pak loni vysloužilo závěrečné šesté klání Raptors ve finále NBA, jež přilákalo k obrazovkám 7,7 miliónů diváků.

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.