Ottawa a Toronto obchodovali. Působiště změnilo šest hráčů

Přidal  Lukáš Zitka   do  , , ,      1. 7. 2019 18:59     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ottawa a Toronto obchodovali. Působiště změnilo šest hráčů  

Fanda NHLOttawa Senators a Toronto Maple Leafs uskutečnili výměnu, která obsáhla šest hokejistů. Toronto se zbavilo trucujícího Nikity Zajceva a dvojice útočníků Connora Browna a Michaela Carconeho. Senátoři za tuto trojici posílají Codyho Ceciho, Aarona Luchuka, Bena Harpura a třetí volbu v draftu 2020, kterou dříve získali od Columbusu.

Ceci pochází z Ottawy a Toronto se stane jeho teprve druhým působištěm v NHL. Zadáka si vybrali Senátoři na draftu v roce 2012 jako 15. hráče celkově.

K Maple Leafs dále míří Harpur, který v uplynulé sezoně nastoupil do 51 utkání se ziskem pěti bodů, a Luchuk, jenž minulý ročník rozdělil mezi farmářské týmy Ottawy v Belleville Senators (AHL) a Brampton Beasts (ECHL).

Nová akvizice Senators Nikita Zajcev má za sebou rozporuplnou sezonu, po které požádal vedení Maple Leafs o výměnu. Sedmadvacetiletý Rus nashromáždil v 81 zápasech 14 bodů.

V hlavním městě budou nově působit i pětadvacetiletý Brown, který si připsal s Javorovým listem na prsou 29 bodů v 82 kláních, a o dva roky mladší Carcone, jenž strávil uplynulý ročník na farmách v celcích Utica Comets a Toronto Marlies.

Titulní foto: Icon Sportswire

Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz