St. Louis došla trpělivost. Mike Yeo končí jako hlavní trenér

Přidal  Lukáš Zitka   do  ,      20. 11. 2018 7:54     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem St. Louis došla trpělivost. Mike Yeo končí jako hlavní trenér  

Fanshop týmuMike Yeo si na nějakou dobu od koučování v NHL odpočine. Po dnešní prohře s Los Angeles, kdy nevstřelili jedinou branku se vedení Bluesmanů odhodlalo řešit špatný vstup do sezony vyhazovem trenéra. Na střídačku St. Louis si nově stoupne Craig Berube.

Blues prožívají velmi špatný vstup do sezony, zatím vyhráli pouze sedm zápasů. Poslední dvě utkání navíc nevstřelili ani branku. Yeo končí u mužstva po třech letech. Předtím v pěti sezonách vedl Minnesotu Wild.

Na práci naváže jeho dosavadní asistent Craig Berube, který nyní působí u týmu druhou sezonu. Než přišel do St. Louis strávil třeba necelé dva ročníky jako hlavní trenér Philadelphie Flyers.

Jaká se ukáže být trenérská změna? V dalším zápase čeká hráče s notou na dresu ve středu proti Nashvillu.Autor  

Žurnalistiku se střídavými úspěchy studoval v Brně a poté v Praze. S novinařinou začínal v redakci Pardubického deníku, později strávil rok ve službách jednoho hokejového serveru. Následně na dva roky zakotvil v Evropském vydavatelství, kde však psal především o politice. Pak úplně změnil pracovní zaměření, aby se loni na podzim vrátil v plné síle do světa sportovní žurnalistiky v barvách časopisu Svět sportu a nově též serveru nhlnews.cz. Dlouhodobě sleduje především výkony hráčů Anaheimu Ducks a Detroitu Red Wings, mezi nejoblíbenější hráče řadí Pavla Dacjuka, Henrika Zetterberga, Teemu Selänne a Paula Kariyu. Kontakt na autora: lukas.zitka@nhlnews.cz