Takto může vypadat letošní play-off NHL, Boston a spol. budou ve výhodě

Přidal  Daniel Reichel   do       21. 5. 2020 15:23     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Takto může vypadat letošní play-off NHL, Boston a spol. budou ve výhodě  

NHL pokračuje v přípravách na play-off, do něhož by se zapojilo 24 týmů. Rozšířené boje o Stanley Cup mají vykompenzovat ochuzenou základní část, jejíž zbylá klání se už s největší pravděpodobností nedohrají.

Elliotte Friedman ze stanice Sportsnet informoval, že se má hrát konferenčním způsobem na základě procentuálního zisku bodů v regulérní sezóně.

HOKEJOVÁ BOMBA: ROUŠKY NHL ZA PÁR KAČEK!

Týmy budou podle Friedmanova zdroje rozděleny do konferencí, přičemž první čtyři celky z každé konference by vynechaly předkolo. Aktuálně se týká na Východě Bostonu, Tampy Bay, Washingtonu a Philadelphie a na Západě St. Louis, Colorada, Vegas a Dallasu.

Zbytek mančaftů se má střetnout v předkole, ve kterém by se vytvořily „dvojice“ formátem „nejlepší s nejhorším“ – tedy 5. s 12. (vítěz by hrál v 1. kole se čtvrtým týmem konference), 6. s 11. (vítěz by hrál s třetím týmem), 7. s 10. (vítěz by hrál s druhým týmem) a 8. s 9. (vítěz by hrál s prvním týmem).

Předkolo se plánuje na tři vítězná klání, zbytek play-off na čtyři.

Takto by vypadalo aktuální nasazení:

Východní konference
1. Boston
2. Tampa Bay
3. Washington
4. Philadelphia

5. Pittsburgh
6. Carolina
7. NY Islanders
8. Toronto
9. Columbus
10. Florida
11. NY Rangers
12. Montreal

Západní konference
1. St. Louis
2. Colorado
3. Vegas
4. Dallas

5. Edmonton
6. Nashville
7. Vancouver
8. Calgary
9. Winnipeg
10. Minnesota
11. Arizona
12. Chicago

Tohle by byly dvojice pro předkolo:

Východ:

Pittsburgh/Montreal; Carolina/Rangers; Islanders/Florida a Toronto/Columbus

Západ:

Edmonton/Chicago; Nashville/Arizona; Vancouver/Minnesota a Calgary/Winnipeg

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.