Vrbata si připsal první body, zápas rozhodl pro Washington parádní ranou Ovečkin

Šest utkání čekal na první střelecký zápis, dočkal až v sedmém. Radim Vrbata se před duelem s Washingtonem přesunul do útoku k bratrům Sedinovým a změna mu prospěla. Český útočník se zapsal mezi střelce ve 25. minutě po dobré práci Henrika Sedina.
Kapitán Canucks vyvezl puk zpoza brány a natlačil se do střely. V brankovišti už čekal Vrbata, který dotlačil kotouč do sítě. „Nebyl to nejhezčí gól, co jsem kdy dal, ale beru ho a snad se od něj odrazím,“ řekl mladoboleslavský rodák. „Doufejme, že se s ním ke mně štěstí zase přikloní. Škoda je, že nás to nepřivedlo ke dvěma bodům.“

Vrbata se zapsal do statistik ještě jednou, znovu ve druhé třetině, když opět ve spolupráci se švédskými dvojčaty asistoval u druhé trefy Vancouveru. Zapsal si tak vůbec první dva kanadské body v sezóně. Bohužel to bylo málo. Washington byl na západě Kanady efektivnější a po výhře 3:2 si odvezl domů oba body.
Hrdinou večera byl nakonec Alexandr Ovečkin. Za vyrovnaného stavu 2:2 vlétl pět minut před koncem základní hrací doby s Jevgenijem Kuzněcovem do útočné třetiny a v situaci dva na jednoho perfektně využil nezištnou krajanovu přihrávku. Ocenit je nutné taky parádní dlouhý pas Dmitrije Orlova, který akci z vlastní třetiny zakládal a po právu si připsal druhou asistenci.
„Šťastný gól,“ smál se Ovečkin, který se trefil ve všech pěti zápasech sezóny a na kontě má v tuto chvíli pět přesných zásahů a dvě asistence. „Bavili jsme se o našich brejcích a ono to vyšlo. Skvělá přihrávka od Kuzyho a ode mě povedená střela, která prošla.“

Ovečkin přitom spálil během utkání několik šancí. Tři podobné střely bez přípravy v síti neskončily, vyšla až ta čtvrtá. Brankář Capitals Braden Holtby, který ve svém šestém startu v sezóně pochytal 23 puků, zná Ovečkinovu ránu bez přípravy dobře z tréninků.
„Určitě nebyl sám se sebou spokojený, že se mu nepodařilo už několikrát předtím poslat puk do sítě,“ řekl gólman Caps. „Nakonec ale vstřelil důležitou branku. Je na ni hodně pyšný. Vaši lídři, důležití hráči, musí v takových chvílích přicházet s důležitými góly.“
Zapomenout nesmíme ani na útok Jaye Beagle, který se postaral o první dvě trefy hostů. „Byla to hlavně Beaglova řada, která dnes všechno odpracovala,“ pochválil své hráče trenér Barry Trotz. „Byli jsme schopni vyrovnat a potom zužitkovat přečíslení dvou šikovných chlapů, kteří předvedli krásnou akci. Nicméně dnes jsme vyhráli kvůli Beagleově lajně.“