Výsledky MS, 16. květen 2017: Češi ukončili boje v základní skupině prohrou se Švýcary

Česká republika podlehla v úterním utkání na mistrovství světa Švýcarsku 1:3. Hráči ze země helvétského kříže vykročili do zápasu správnou nohou a už ve druhé minutě se zásluhou Vincenta Praplana ujali vedení. V polovině utkání překonal Petra Mrázka útočník Reto Suri.

Svěřencům trenéra Josefa Jandače se sice podařilo ve 35. minutě snížit, kouzlo gólmana Schlegel odčaroval Roman Červenka po skvělé přihrávce Davida Pastrňáka, ovšem na vyrovnání Češi nedosáhli. Naopak ve třetí třetině pojistil výhru Švýcarska Damien Brunner.

SKUPINA B (PAŘÍŽ)

ČESKÁ REPUBLIKA – ŠVÝCARSKO 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Červenka (Pastrňák, Šulák) – 2. Praplan (Diaz), 29. Suri (Kukan, Schlumpf), 53. Brunner (Richard).
Nejlepší hráči: Pastrňák – Schlegel. Rozhodčí: Kubuš (Slovensko), Linde (Švédsko) – Dedioulia (Bělorusko), Sormunen (Finsko). Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 24:21. Diváci: 4531.
Sestava:
Česká republika: Mrázek (Francouz) – Gudas, R. Šimek, Jeřábek, J. Krejčík, Kempný, Rutta, Šulák, Kundrátek – Plekanec (A), Sobotka, Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář (A), Pastrňák – Birner, P. Vrána, Řepík – Horák, R. Hanzl, T. Zohorna. Trenéři: Jandač, Kalous, Prospal a Špaček.
Švýcarsko: Schlegel (Genoni) – Diaz (C), Marti, Schlumpf, Kukan, Loeffel, Genazzi – Ambühl (A), Herzog, Malgin – Praplan, Suri, Haas – Bodenmann, Richard, Brunner – Rüfenacht, Schäppi (A), Suter. Trenér: Fischer, Albelin, Paterlini a Wohlwend.