Výsledky ze 7. května: Oilers smetli Anaheim již v první třetině. Sérii rozhodne až sedmý zápas

Olejáři z kanadské provincie Alberta vyhráli v šestém utkání druhého play off National Hockey League nad kalifornskými Kačery jednoznačně 7:1, srovnali stav dramatické série a vynutili si sehrání sedmého rozhodujícího duelu. Ten se bude hrát ve středu 10. května na ledě anaheimské arény Honda Center.

Edmontonský uragán přejel soupeře hned v první třetině, McDavid a spol. nasázeli Ducks pět gólů, další dva zásahy přidali ve druhé třetině. Hlavními tahouny ofenzivy domácího celku byli útočníci Leon Draisaitl (3+2) a Mark Letestu (2+2). Gólman Cam Talbot podržel spoluhráče 34 bezchybnými zákroky. O čisté konto ho připravil Rickard Rakell, který v čase 28:56 snižoval na 1:6.

Edmonton – Anaheim 7:1 (5:0, 2:1, 0:0)

Stav série: 3:3.
Branky a asistence: 2:45 Leon Draisaitl (Adam Larsson), 7:22 Leon Draisaitl (Milan Lucic, Darnell Nurse), 8:25 Zack Kassian (Mark Letestu, Griffin Reinhart), 11:39 Mark Letestu (Kris Russell, David Desharnais), 18:49 Mark Letestu (Matthew Benning, Leon Draisaitl), 20:45 Anton Slepyšev (Patrick Maroon, Leon Draisaitl), 35:27 Leon Draisaitl (Milan Lucic, Mark Letestu) – 8:56 Rickard Rakell (Corey Perry, Cam Fowler).
Střely na branku: EDM =, ANA =. Přesilovky: 2/7 – 0/3. Aréna: Rogers Place (18347 diváků).
Brankáři: Talbot 35/34 – Gibson 6/3, Brnier (od 8:25) 29/25.
Hvězdy utkání: Draisaitl, Letestu, Talbot (všichni EDM).