Spolumajitel Winnipegu Mark Chipman uznává, že organizace na tom není tak, jak by měla být, pokud si chce zajistit dlouhodobou budoucnost v Manitobě.
Jets se v této sezóně trápí s tím, aby naplnili Canada Life Centre, nejmenší trvalou arénu v NHL s kapacitou 15 225 diváků. I navzdory vydařeným výsledkům týmu je naplňována jen na 87,3 %, což je nejhorší číslo v lize po Buffalu a San Jose.
Winnipeg je druhý v Centrální divizi s bilancí 35-15-5, v průměru ale sledovalo jeho 28 domácích utkání jen 13 098 diváků. Za poslední tři roky se propadl i počet sezónních permanentek – ze zhruba 13 000 na cirka 9 500.
„Nebyl bych k vám upřímný, kdybych neuvedl, že se potřebujeme dostat zpět k 13 000. Na tomto bodě, ve kterém jsme se právě ocitli, to nebude fungovat. Jednoduše nebude,“ řekl Chipman pro portál The Athletic.
Průměrná návštěvnost domácích klání Jets je druhá nejnižší po návštěvnosti Yotes, kteří hrají v provizorní univerzitní hale. Právě tým z Arizony je následníkem původních Jets, kteří se stěhovali v roce 1996.
Současná organizace má své kořeny v Atlantě, ze které se odstěhovala v roce 2011. Od té doby téměř dekádu vyprodávala všechny domácí zápasy. Od pandemie je však trend negativní a situaci pozorně sleduje i vedení NHL.
„Věnují tomu pozornost,“ poznamenal Chipman. „Vidí ta čísla. Vidí, na čem je liga a na čem jsme my. A my jsme aktuálně na okraji. Právem tedy chtějí vědět, co děláme. Co se děje. Co se stalo a co s tím uděláme.“
Ještě v říjnu Chipman odmítl úvahy, že by tým mohla jeho společnost prodat anebo přestěhovat. To však měl celek za sebou sezónu, ve které nepostoupil do play-off. V té současné nepomohly ani pozitivní výkony.
Expanze či stěhování některého z mančaftů NHL je horkým tématem. Jako o nových působištích se hovoří o Atlantě, Salt Lake City či Houstonu.