- Reklama -

Avs si upsali finskou brankářskou hvězdičku

- Reklama -

Colorado se dohodlo na tříleté nováčkovské smlouvě s brankářem Justusem Annunenem.
20letý Fin byl draftován v roce 2018 z celkového 64. místa. Po zámořské přehlídce talentů působil ve finské druhé nejvyšší soutěži a juniorském týmu Kärpätu.

Tahle COOL trička NHL chceš!


V tomto ročníku se probojoval do elitní Liigy, v níž zaznamenal bilanci 15-5-3, úspěšnost zákroků 92,9 procenta a průměr 1,77 inkasovaného gólu na utkání. K tomu vychytal šest nul, přičemž s 302 minutami a pěti sekundami bez branky vytvořil na podzim nový ligový rekord.
Annunen se objevil i na „českém“ mistrovství světa juniorů, kde v šesti duelech eliminoval 92,1 procenta střel.
V kádru Avalanche aktuálně hlídají svatyni Čech Pavel Francouz a Němec Philipp Grubauer. Na farmě pak působí mladý Švéd Adam Werner, se kterým bude Annunen nejspíš zpočátku chytat.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -