Bezzubý Jágr nahrál na gól. Stejně se vedlo Hudlerovi s Vrbatou

jagr-zubyV první třetině zápasu s Ottawou přišel Jaromír Jágr o čtyři zuby, ale na jeho výkony to nemělo vliv. Ve druhém dějství rozehrál floridský veterán gólovou akci pro Corbana Knighta a když zápas dospěl za stavu 1:1 do prodloužení, chybělo málo, aby po svém úniku rozhodl. Nakonec si museli Panteři na druhý bod počkat až do samostatných nájezdů, v nichž stejně jako v neděli uspěli Brandon Pirri s Aleksanderem Barkovem.
Florida vyhrála v této sezóně v nájezdech popáté ze šesti pokusů a protáhla svoji vítěznou sérii na pět utkání, čímž vyrovnala svůj klubový rekord. Vánoce stráví na třetím místě tabulky Atlantické divize s pouze jednobodovým odstupem za vedoucím Montrealem. Senátoři jsou o dvě místa a dva body za ní.
Mezi oběma včerejšími soupeři je vklíněný Detroit, který včera daroval vítězství Ďáblům z New Jersey. Hostům se podařilo třemi brankami v rozmezí 132 sekund úvodního dějství vyhnat z klece Jimmyho Howarda a když se později zdálo, že se Rudá křídla zvedají od země, nepřesná rozehrávka Jakuba Kindla je opět srazila. Pod výhrou Devils v poměru 4:3 je nejvýrazněji podepsán Kyle Palmieri (1+1), jenž si čtrnáctým gólem už nyní vyrovnal svůj osobní rekord.
Detroitský Dylan Larkin s třinácti trefami vede střelecké tabulky nováčků. Petr Mrázek, který zápas za Wings dochytával, inkasoval jednou z jedenácti střel. Ďáblové znovu nastoupili bez Patrika Eliáše.
Když se blíží vánoční čas, Johnny Gaudreau rozdává dárky v podobě hattricků. Svůj první v NHL zaznamenal 22. prosince 2014 proti Los Angeles, třetí (a letos druhý) přesně o rok později v utkání s Winnipegem. U jedné z branek mu asistoval Jiří Hudler, Calgary vyhrálo 4:1.
Gaudreaův přesilovkový gól z páté minuty byl zároveň jeho jubilejním stým bodem v profesionální kariéře. Další dvě trefy si schoval do klíčových okamžiků zápasu. Čtyři minuty před sirénou navýšil vedení Plamenů, když s trochou štěstí proměnil brejkový nájezd, výsledek pečetil střelou do opuštěné klece.
Ani deset nabídnutých přesilovek nepomohlo hokejistům Tampy Bay ke zdolání Vancouveru. Využili pouze jednu, zatímco Canucks ve zřídkavých chvílích, kdy hráli v plném počtu, dokázali kotouč dopravit za čáru dvakrát. V 16. minutě našel Radim Vrbata před bránou volného Svena Bärtschiho, devět minut před sirénou rozjásal lavičku hostů tvrdě střílející Daniel Sedin.
Kosatky napravily dojem z nedobře rozjetého šestizápasového tripu, z posledních tří startů vytěžily pět bodů. Díky vítězství se udržely před smečkou pronásledovatelů na druhém místě Pacifické divize.

Florida – Ottawa 2:1n (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 30. Knight (Howden, Jágr) – 42. Stone (Karlsson, Zibanejad).
Samostatné nájezdy: Pirri, Barkov. Neproměnili: – Zibanejad, Turris.
Střely na branku: Florida 13-19-6-2=40, Ottawa 8-4-2-2=16. Přesilovky: 0/5 – 1/2.
Brankáři: Luongo 15/16 – Anderson 39/40.
Hvězdy utkání: Barkov (FLA), Anderson (OTT), Huberdeau (FLA).
Česká účast: Jaromír Jágr (22:02, 0, 2 střely, 0+1).

Calgary – Winnipeg 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky a asistence: 5. Gaudreau (Monahan, Brodie), 11. Colborne (Giordano, Ferland), 56. Gaudreau (Brodie,  Hudler), 59. Gaudreau (Backlund, Giordano) – 20. Myers (Wheeler, Ladd).
Střely na branku: Calgary 14-9-10=33, Winnipeg 6-7-7=20. Přesilovky: 1/5 – 0/1.
Brankáři: Rämö 19/20 – Hutchinson 29/32.
Hvězdy utkání: Gaudreau, Brodie, Monahan (všichni CGY).
Česká účast: Jiří Hudler (18:23, +1, 1 střela, 0+1).

Tampa Bay – Vancouver 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a asistence: 40. Marchessault (Kučerov, Stralman) – 16. Bärtschi (Vrbata, Biega), 52. D. Sedin (H. Sedin).
Střely na branku: Tampa Bay 4-13-10=27, Vancouver 7-9-3=19. Přesilovky: 1/10 – 0/1.
Brankáři: Bishop 17/19 – Markström 26/27.
Hvězdy utkání: D. Sedin (VAN), Marchessault, Callahan (oba TBL).
Česká účast: Andrej Šustr (11:31, -1, 0 střel, 0+0) – Radim Vrbata (13:13, +2, 1 střela, 0+1).

Detroit – New Jersey 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)

Branky a asistence: 19. Larkin (Zetterberg, Kronwall), 33. Green (Richards, Dacjuk), 55. Sheahan (Jurčo) – 13. Palmieri (Merrill), 13. Tootoo (Green), 15. Schlemko (Palmieri), 43. Kalinin (Josefson).
Střely na branku: Detroit 13-5-10=28, New Jersey 7-6-4=17. Přesilovky: 2/5 – 1/5.
Brankáři: Howard 3/6, Mrázek (od 14:17) 10/11 – Schneider 25/28.
Hvězdy utkání: Palmieri (NJD), Sheahan, Green (oba DET).
Česká účast: Jakub Kindl (15:18, 0, 0 střel, 0+0), Petr Mrázek – Jiří Tlustý (11:28, 0, 0 střel, 0+0).

Boston – St. Louis 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a asistence: 48. Tarasenko (Pääjärvi, Backes), 53. Fabbri (Pietrangelo, Bouwmeester).
Střely na branku: Boston 14-12-6=32, St. Louis 10-11-8=29. Přesilovky: 0/0 – 0/1.
Brankáři: Rask 27/29 – Allen 32/32.
Hvězdy utkání: Allen, Tarasenko (oba STL), Rask (BOS).
Česká účast: David Krejčí (22:12, -1, 2 střely, 0+0) – Dmitrij Jaškin (8:37, 0, 2 střely, 0+0).

NY Rangers – Anaheim 3:2p (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)

Branky a asistence: 18. Brassard, 43. Brassard (Zuccarello), 63. Zuccarello (Boyle, Brassard) – 12. Perry (Rakell), 58. Rakell (Getzlaf, Fowler).
Střely na branku: NY Rangers 5-5-10-2=22, Anaheim 8-5-6-0=19. Přesilovky: 1/5 – 0/4.
Brankáři: Lundqvist 17/19 – Gibson 19/22.
Hvězdy utkání: Brassard, Zuccarello (oba NYR), Rakell (ANA).
Česká účast: – Jiří Sekáč (9:05, -1, 0 střel, 0+0).

Minnesota – Montreal 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a asistence: 13. Pominville (Granlund), 45. Coyle (Niederreiter) – 53. Carr (Eller, Galchenyuk).
Střely na branku: Minnesota 8-7-7=22, Montreal 7-8-10=25. Přesilovky: 0/1 – 0/1.
Brankáři: Kuemper 24/25 – Condon 20/22.
Hvězdy utkání: Kuemper, Coyle, Pominville (všichni MIN).
Česká účast: – Tomáš Plekanec (16:37, 0, 1 střela, 0+0), Tomáš Fleischmann (13:09, 0, 2 střely, 0+0).

Dallas – Chicago 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky a asistence: 30. Spezza (Sharp, Klingberg), 41. Sharp (Ja. Benn, Demers), 43. Sceviour (Jo. Benn, Roussel), 55. Janmark (Demers, Oduya).
Střely na branku: Dallas 7-8-17=32, Chicago 3-14-3=20. Přesilovky: 1/4 – 0/2.
Brankáři: Niemi 20/20 – Crawford 28/32.
Hvězdy utkání: Niemi, Sharp, Spezza (všichni DAL).
Česká účast: Aleš Hemský (14:59, 0, 5 střel, 0+0) – Michal Rozsíval (16:26, -1, 1 střela, 0+0).

Arizona – Toronto 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Branky a asistence: 16. Doan (Elliott, Richardson), 16. Doan (Chipchura), 47. Murphy (Richardson, Doan) – 16. van Riemsdyk (Phaneuf, Parenteau), 35. Kadri (Bozak, Rielly).
Střely na branku: Arizona 9-10-7=26, Toronto 12-15-12=39. Přesilovky: 0/4 – 1/2.
Brankáři: Domingue 37/39 – Bernier 23/26.
Hvězdy utkání: Doan, Domingue, Murphy (všichni ARI).
Česká účast: – Roman Polák (23:13, -1, 2 střely, 0+0).

Los Angeles – San Jose 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)

Branky a asistence: 2. Toffoli (Pearson, Carter), 5. Lewis (Brown, Martinez), 38. Toffoli (Pearson) – 13. Thornton (Pavelski, Dillon), 39. Burns (Thornton, Donskoi), 47. Pavelski (Burns), 48. Pavelski (Thornton), 59. Burns.
Střely na branku: Los Angeles 21-5-10=36, San Jose 6-9-8=23. Přesilovky: 0/3 – 2/4.
Brankáři: Quick 18/22 – Jones 33/36.
Hvězdy utkání: Pavelski, Thornton (oba SJS), Toffoli (LAK).
Česká účast: – Tomáš Hertl (17:18, -2, 2 střely, 0+0).