Češi ve středu jen přihrávali, Hudler na dva góly, ale na vítězství Flames to nestačilo

Žádný gól, jen samé asistence sbírali čeští hokejisté ve středečních zápasech NHL. Nejvíc se činil forvard Calgary Jiří Hudler, který přihrál na dvě branky, ale prohře Flames 4:5 na ledě Ottawy nezabránil. O jednu nahrávku méně zaznamenal jeho spoluhráč Michael Frolík, na straně vítězů se stejným způsobem „zvěčnil“ Milan Michálek.
Duel v Canadian Tire Centre se vyvíjel jako na houpačce a nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. Ukončit nepříznivou série čtyř porážek pomohli Senátorům Kyle Turris (1+1) a Mika Zibanejad. Gólman Craig Anderson přispěl Ottawě k první domácí výhře v letošní sezóně 34 bezchybnými zákroky, v penaltové loterii zneškodnil pokusy Johnnyho Gaudreaua a Seana Monahanna, vyzrál na něj pouze Joe Colborne.

Plameny mrzí nejen sedmá prohra z posledních osmi zápasů (třetí porážka v řadě), ale také zranění švýcarského brankáře Jonase Hillera, který odstoupil ze zápasu v 53. minutě po střetu s útočníkem Sens Bobbym Ryanem. Jeho náhradník Joni Ortio kryl ve zbytku základní hrací doby všechny čtyři střely a jeden úspěšný zákrok si schoval do prodloužení.
Česká hokejová škola měla zastoupení už jen v utkání mezi San Jose a Nashvillem. Jednadvacetiletý centr Tomáš Hertl se však neprosadil a jeho Žraloci podlehli Predátorům 1:2. Hosté potvrdili, že se jim letos daří vstupy do utkání, když v osmi z devíti zápasů otevřeli skóre právě oni. Včera se jim to povedlo ve 4. minutě, kdy Martina Jonese překonal Eric Nystrom.
Na další branky si diváci v ochozech SAP Center museli počkat až do poslední třetí. Nejprve Joe Pavelski umazal nulu na kontě jinak bezchybného Pekku Rinneho. Nerozhodný stav 1:1 vydržel do 49. minuty, kdy se prosadil švédský útočník Calle Järnkrok, jenž kvůli nemoci vynechal předchozí zápas Predators s Pittsburghem. V závěru ještě Sharks odvolali brankáře, ale nic významného už se na ledě nestalo.
Všechny branky v klání mezi Washingtonem a Pittsburghem padly až ve třetí části a lépe začali Capitals. V čase 41:28 odčaroval kouzlo Marca-André Fleuryho ruský forvard Jevgenij Kuzněcov. Domácí se z vedení neradovali dlouho, o 24 sekund později nasměroval Pittsburgh na správnou cestu Beau Bennett, jenž se vrátil do sestavy Pens po pětizápasové absenci zaviněné blíže nespecifikovaným zraněním a ve svém jubilejním 100. utkání v NHL zaznamenal druhou trefu v ročníku.
Nerozhodný stav zlomil ve prospěch Tučňáků v 44. minutě Phil Kessel. Americký forvard si tak ve druhém utkání po sobě připsal rozdílovou branku. Konečnou podobu výsledku stanovil Nick Bonino (1+1), jenž se prosadil ranou do prázdné branky při power play Capitals. Po utkání, ve kterém lídři obou týmů, Sidney Crosby i Alexandr Ovečkin, vyšli bodově naprázdno, měli tedy větší důvod k úsměvům hráči Pittsburghu.

Ottawa – Calgary 5:4sn (0:0, 2:1, 2:3 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 17:58 Zack Smith, 39:46 Bobby Ryan (Kyle Turris, Marc Methot), 49:50 Kyle Turris (Mark Stone, Erik Karlsson), 50:08 Jean-Gabriel Pageau (Milan Michálek, Alex Chiasson) – 24:15 Dougie Hamilton (Jiří Hudler, Deryk Engelland), 44:23 Joe Colborne (Sean Monahan, Jiří Hudler), 45:20 Kris Russell (Sam Bennett, Michael Frolík), 52:32 Sam Bennett (Johnny Gaudreau, Dennis Wideman).
Samostatné nájezdy: Kyle Turris, Mika Zibanejad – Joe Colborne. Neproměnili: Bobby Ryan – Johnny Gaudreau, Sean Monahan.
Střely na branku: 4-6-12-1=23, 10-10-16-2=38. Přesilovky: 0/4 – 1/4. Diváci: 16.923.
Brankáři: C. Anderson 38/34 – J. Hiller 18/14, J. Ortio (od 52:20) 5/5.
Hvězdy utkání: Mika Zibanejad, Kyle Turris (oba OTT), Sam Bennett (CGY).
Česká účast: Milan Michálek (22:03, +1, 2 střely, 0+1) – Jiří Hudler (18:48, +1, 1 střela, 0+2), Michael Frolík (18:04, 5 střel, 0+1).

Washington – Pittsburgh 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky a asistence: 41:28 Jevgenij Kuzněcov (Karl Alzner) – 41:52 Beau Bennett (Nick Bonino, Olli Määttä), 43:49 Phil Kessel (Jevgenij Malkin, David Perron), 58:17 Nick Bonino.
Střely na branku: 13-14-7=34, 14-4-7=25. Přesilovky: 0/3 – 0/3. Diváci: 18.506.
Brankáři: B. Holtby 24/22 – M. Fleury 34/33.
Hvězdy utkání: Marc-Andre Fleury, Phil Kessel (oba PIT), Jevgenij Kuzněcov (WSH).
Česká účast: – .

San Jose – Nashville 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a asistence: 41:28 Joe Pavelski (Matt Nieto, Matt Tennyson) – 3:22 Eric Nystrom (Roman Josi, Paul Gaustad), 48:52 Calle Järnkrok (Gabriel Bourque, Seth Jones).
Střely na branku: 9-4-8=21, 7-9-8=24. Přesilovky: 0/2 – 0/2. Diváci: 15.219.
Brankáři: M. Jones 24/22 – P. Rinne 21/20.
Hvězdy utkání: Pekka Rinne (NSH), Joe Pavelski (SJS), Seith Jones (NSH).
Česká účast: Tomáš Hertl (15:20) – .