- Reklama -

Hokej v červnu. IIHF posouvá termín mistrovství světa

- Reklama -

Příští mistrovství světa v ledním hokeji se uskuteční od 21. května do 6. června a fanoušci tak budou moci sledovat turnaj v Minsku a Rize ve výjimečně teplém počasí. O posunutí oproti původnímu plánu (7. – 23.5.) rozhodl v pondělí mimořádný kongres IIHF.

Důvodem změny harmonogramu jsou pozdní začátky klubových sezón, které se letos na podzim očekávají pod vlivem pandemie koronaviru.

HOKEJOVÁ BOMBA: ROUŠKY NHL ZA PÁR KAČEK!


Pořadatelství pro následující roky:
2021 – Bělorusko a Lotyšsko (Minsk a Riga)
2022 – Finsko (Helsinky a Tampere)
2023 – Rusko (Petrohrad)
2024 – Česko (Praha a Ostrava)
2025 – Švédsko a Dánsko


Organizátoři turnaje už nyní nabádají k zodpovědnosti, zároveň však zveřejnili své motto „Vášeň bez hranic“.
„Bylo by fantastické ukázat světu, že Evropa je o vášni a ne hranicích,“ cituje starostu Rigy Nilse Ušakovse portál IIHF. „Věřím v sociální zodpovědnost všech nás. V rámci ní jsme se rozhodli zavést fanouškovské ceny. U nás (fanoušci) nebudou platit hodně. Pivo v Rize dostanou za 2,20 eur, v Minsku dokonce ještě levněji.“

Po „domácím“ šampionátu ve Švýcarsku, který byl zrušen, se měl letos v září na shromáždění v Petrohradu rozloučit s funkcí prezidenta IIHF René Fasel. Zřejmě ale přidá i 27. rok, když Rada federace navrhla prodloužení stávajícího mandátu o rok.
Čeští hokejisté budou hrát na mistrovství světa 2021 v základní skupině A v Minsku. V běloruské metropoli se utkají s Ruskem, Švédskem, Švýcarskem, Slovenskem, Dánskem, Běloruskem a outsiderem z Velké Británie. Na kompletní složení skupin se podívejte ZDE.
- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -