- Reklama -

Hubeurdeau věnuje svůj mozek

- Reklama -

Hvězdný útočník Jonathan Huberdeau, který byl v létě vyměněný do Calgary, se zavázal k tomu, že věnuje svůj mozek na výzkumné účely.

Hubeurdeau se zařadil do kanadského projektu, který zahrnuje i 170 členů vojenských sil, stejně jako bývalého astronauta Marca Garneaua nebo hokejistku Kalley Armstrongovou.

Program se zaměřuje na výzkum traumatických onemocnění mozku, chronické traumatické encefalopatie či posttraumatické stresové poruchy.

Prvním aktivním hráčem, který věnoval svůj mozek, byl Ben Lovejoy v roce 2017. Podobný závazek udělali i Daniel Carcillo, Jeff Parker, J.T. Brown a Craig Adams.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -