- Reklama -

Luongo se vrací na Floridu

- Reklama -

Panthers se těší na velký návrat.
Roberto Luongo, který po minulé sezóně ukončil svou bohatou brankářskou kariéru, byl jmenován speciálním poradcem generálního manažera.
„Bylo mi ctí spolupracovat s Robertem jako hráčem a jsem hrdý, že ho můžu přivítat v našem oddělení hráčských operací,“ uvedl ke staronové akvizici GM Dale Tallon. „Vždy měl jedinečnou pracovní morálku a věřím, že stejně bude přistupovat i k této práci. Jsme nadšení, že jedna z klubových legend bude tvarovat budoucnost této organizace.“
Luongo odchytal za Panthers 11 ze svých 19 sezón v NHL a s počtem zápasů (572), výher (230) a čistých kont (38) drží brankářské rekordy Floridy.
„Tady je můj domov. Navíc, hokej doslova miluji a chci být i nadále nějak jeho součástí,“ prohlásil Luongo směrem k Panthers v červnu.
Nyní se mu přání splnilo.
46letý Kanaďan, který začal své putování v NHL na draftu 1997, byl třikrát finalistou Vezinovy trofeje a jednou Hartovy i Mastertonovy trofeje. V roce 2011 se mu pak podařilo získat William M. Jennings Trophy.
Na Stanley Cup však rodák z Montrealu nedosáhl, přičemž dosti blízko mu byl na jaře 2011 s Canucks.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -