Neuvirth vytrhal Panterům zuby

Jaromír Jágr měl pravdu, když po sobotní vysoké výhře Panterů nad Letci 7:1 tvrdil, že v odvetě na ně čeká úplně jiný tým. Ve Philadelphii zůstala domácí branka zavřená, o což se 31 zákroky zasloužil Michal Neuvirth. Flyers sice skórovali znovu jenom jednou, ale tentokrát to na vítězství stačilo.
Neuvirth nastoupil do předchozího utkání v sedmé minutě poté, co Steve Mason čtyřikrát inkasoval, ale samotnému se mu nevedlo lépe. V pondělí dostal jeho kolega úplné volno kvůli rodinným záležitostem a labskoústecký rodák dokázal, že chce být Kanaďanovi rovnocenným partnerem. Mimo jiné přestál šest soupeřových přesilovek, přičemž hned ta v úvodu zápasu trvala čtyři minuty. Čisté konto udržel Neuvirth poosmé v kariéře, předtím se mu to naposledy povedlo v březnu 2012 za Washington.
Vítěznou branku Philadelphie vstřelil v šesté minutě z dorážky Brayden Schenn po důrazném průniku Sama Gagnera se Seanem Couturierem po pravém křídle. Trenér domácích Dave Hakstol tak mohl na třetí pokus oslavit svoji premiérovou výhru v NHL.

Eichel zařídil první vítězství Sabres, vancouverský Vrbata uspěl při nájezdu

Dan Bylsma už jich má s Pittsburghem na kontě spoustu, ale v Buffalu musel také čekat až do třetího zápasu. Při návštěvě Columbusu u Niagarských vodopádů pomohli kouči Šavlí mladíci. Dvacetiletý Rasmus Ristolainen řádil jako anděl pomsty při přesilovkách (1+1), dvojka posledního draftu Jack Eichel zaznamenala svoji druhou a zároveň vítěznou trefu.
Eichelův gól z 50. minuty, který vrátil domácím dvoubrankový náskok, byl jediným, jenž nepadl při početní výhodě. Na každé straně se poté rozsvítilo červené světlo ještě jednou, Sabres zvítězili 4:2.
Zápas v Anaheimu tak plodný nebyl, Ducks i hokejisté Vancouveru se v normální hrací době prosadili pouze jednou. Prodloužení i přes početní výhodu Kačerů o výsledku také nerozhodlo, takže došlo až na nájezdy. V nich se za hosty trefili Radim Vrbata s Alexem Burrowsem, domácí překonali Ryana Millera pouze jednou.
Ducks vyšli v předchozím zápase se San Jose naprázdno, takže jejich prvním střelcem v nové sezóně se stal ve 22. minutě Sami Vatanen. Za Kosatky srovnával o šest minut později Adam Cracknell.

Philadelphia – Florida 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a asistence: 6. B. Schenn (Gagner, Couturier).
Střely na branku: Philadelphia 10-14-9=33, Florida 10-7-14=31. Přesilovky: 0/3 – 0/6. Diváci: 19.769.
Brankáři: Neuvirth 31/31 – Luongo 32/33.
Hvězdy utkání: Neuvirth, B. Schenn, Gagner (všichni PHI).
Česká účast: Radko Gudas (16:40, +1, 1 střela, 0+0), Jakub Voráček (16:26, 0, 3 střely, 0+0), Michal Neuvirth – Jaromír Jágr (18:41, 0, 2 střely, 0+0).

Buffalo – Columbus 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Branky a asistence: 23. Ristolainen (Foligno, Kane), 46. O’Reilly (Moulson, McGinn), 50. Eichel (Moulson, McGinn), 56. Moulson (O’Reilly, Ristolainen) – 48. Saad, 54. Hartnell (Johansen, Foligno).
Střely na branku: Buffalo 7-16-10=33, Columbus 7-8-9=24. Přesilovky: 3/7 – 2/3. Diváci: 18.075.
Brankáři: Johnson 22/24 – Bobrovskij 29/33.
Hvězdy utkání: Ristolainen, O’Reilly, Eichel (všichni BUF).
Česká účast: –

Anaheim – Vancouver 1:2sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Branky a asistence: 22. Vatanen (Cogliano, Santorelli) – 29. Cracknell (Prust, Hansen).
Samostatné nájezdy: Silfverberg – Vrbata, Burrows. Neproměnili: Rakell, Perry – McCann.
Střely na branku: Anaheim 9-9-9-2=29, Vancouver 6-8-7-4=25. Přesilovky: 0/2 – 0/2. Diváci: 17.174.
Brankáři: Andersen 24/25 – Miller 28/29.
Hvězdy utkání: Vatanen (ANA), Tanev (VAN), Andersen (ANA).
Česká účast: Jiří Sekáč (18:39, 0, 1 střela, 0+0) – Radim Vrbata (17:27, 0, 3 střely, 0+0).