- Reklama -

Toronto a Columbus spolu obchodovali

- Reklama -

Toronto udělalo očekávanou výměnu, když získalo od Columbusu brankáře Veiniho Vehvilainena. Opačným směrem putuje obránce Mikko Lehtonen.

24letý Vehvilainen debutoval v NHL 6. března, kdy v bráně nahradil Joonase Korpisala. V nižší AHL odchytal v tomto ročníku jen jedno utkání.

Columbus finského rodáka draftoval v roce 2018 ze 173. místa. V ročnících 2017/18 a 2018/19 se stal nejlepším gólmanem ve Finsku a sezónu 2019/20 už absolvoval v AHL.

O tři roky starší Lehtonen podepsal s Torontem roční vstupní kontrakt před touto sezónou. V té minulé byl nejproduktivnějším zadákem KHL. Za Maple Leafs odehrál devět klání, ve kterých třikrát asistoval.

- Reklama -
Daniel Reichel
Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.

Související

- Reklama -

Poslední

- Reklama -

Neuniklo vám?

- Reklama -