Výsledky NHL z 15. března: Krejčí se snažil marně, po Hudlerově brance jsou v čele Panteři

Hokejisté Floridy po úterním vítězství 4:1 nad Montrealem znovu vedou Atlantickou divizi. Jednou brankou se o ně zasloužil Jiří Hudler, který v polovině zápasu po Trocheckově průniku uklidil za čáru vyražený puk. Na počátku další gólové akce Panthers byl Jaromír Jágr. Ala Montoyu překonal pouze Alex Galchenuyk v závěru druhé třetiny.
Svěřenci Gerarda Gallanta vyhráli tři z posledních čtyř utkání. Vincent Trocheck, který byl vyhlášen druhým nejlepším hráčem minulého týdne, v nich zaznamenal celkem osm bodů.
Panteři využili zaváhání dvou největších konkurentů. Boston sice v San Jose po první třetině vedl po dvou akcích, na nichž se podílel David Krejčí, ale Žraloci otočili výsledek a zvítězili 3:2. Vyrovnávací branku připravil pro Brenta Burnse Tomáš Hertl.
Krejčí se ve 12. minutě dostal k puku, který nestihla obrana Sharks uklidit po Pastrňákově střele od pravého mantinelu. O šest minut později při oslabení vyslal šternberský rodák ve středním pásmu zadovkou do úniku Louie Erikssona.
Tampa Bay si neporadila s Torontem, za které zaznamenal první bod od nedávné výměny z Ottawy Milan Michálek. Český útočník v 50. minutě zahájil akci, po níž Ben Smith vstřelil vítězný gól. Do té doby padlo na každé straně po jedné brance, Maple Leafs pečetili výsledek dvěma trefami do opuštěné klece. U obou byl Slovák Martin Marinčin.
Jeho krajan Tomáš Tatar zažil něco podobného jako už zmiňovaný Krejčí. Také si vylepšil statistiky o gól a nahrávku, ale jeho tým také padl. V bitvě o poslední postupovou příčku ve Východní konferenci podlehl Detroit Philadelphii 3:4 a jeho náskok je už pouze jednobodový. Dvěma brankami se blýskl Michael Raffl.
Letci zasypali v první třetině Petra Mrázka 23 střelami, v tomhle ohledu jsou dva inkasované góly ještě milosrdné. Wings, kteří mezitím ohrozili Stevea Masona pouze třikrát, se vzpamatovali až po přestávce, ale pořád zůstávali o krok či dva pozadu. Z tlaku v závěrečném dějství už vytěžili pouze Tatarův kontaktní gól čtyři minuty před sirénou.
Nejpravděpodnějším soupeřem posledního postupujícího týmu na východě bude Washington, který včera jako první získal jistotu účasti v play off. Stalo se v zápase s Carolinou, když Alexandr Ovečkin po Kuzněcovově přihrávce od zadního hrazení rozhodl prodloužení. Capitals zvítězili 2:1 a mají 105 bodů – o dvacet víc než nejbližší pronásledovatelé v divizi, o čtrnáct než druhý nejlepší tým soutěže z Dallasu.

Montreal – Florida 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a asistence: 38. Galchenyuk (Pacioretty, Barberio) – 12. Trocheck (Campbell, Smith), 26. Bjugstad (Ekblad, Purcell), 33. Hudler (Trocheck), 52. Barkov (Huberdeau, Jágr).
Střely na branku: Montreal 11-7-10=28, Florida 15-9-12=36. Přesilovky: 0/0 – 1/4.
Brankáři: Condon 32/36 – Montoya 27/28.
Hvězdy utkání: Trocheck, Bjugtad, Campbell (všichni FLA).
Česká účast: Tomáš Plekanec (18:19, 0, 1 střela, 0+0) – Jiří Hudler (16:53, +2, 5 střel, 1+0), Jaromír Jágr (19:03, +1, 2 střely, 0+1), Jakub Kindl (15:04, +2, 2 střely, 0+0).

San Jose – Boston 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Branky a asistence: 9. Karlsson (Donskoi, Couture), 32. Burns (Hertl, Thornton), 47. Donskoi (Ward, Burns) – 12. Krejčí (Pastrňák, Krug), 18. Eriksson (Krejčí).
Střely na branku: San Jose 12-11-4=27, Boston 10-7-6=23. Přesilovky: 1/4 – 0/1.
Brankáři: Reimer 21/23 – Rask 24/27.
Hvězdy utkání: Donskoi, Karlsson (oba SJS), Krejčí (BOS).
Česká účast: Tomáš Hertl (14:15, +1, 1 střela, 0+1), Roman Polák (14:17, -1, 3 střely, 0+0) – David Krejčí (20:50, +2, 2 střely, 1+1), David Pastrňák (16:34, 0, 2 střely, 0+1).

Philadelphia – Detroit 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Branky a asistence: 6. Raffl (Streit, Schultz), 7. Simmonds (Schenn, Giroux), 28. Raffl (Bellemare, VandeVelde), 39. Gostisbehere – 23. Athanasiou (Sheahan, Nyquist), 35. Dacjuk (Tatar), 57. Tatar (Dacjuk, Green).
Střely na branku: Philadelphia 23-14-9=46, Detroit 3-13-21=37. Přesilovky: 0/6 – 0/2.
Brankáři: Mason 34/37 – Mrázek 42/46.
Hvězdy utkání: Raffl, Bellemare (oba PHI), Dacjuk (DET).
Česká účast: Radko Gudas (19:49, -2, 2 střely, 0+0), Michal Neuvirth – Petr Mrázek.

Washington – Carolina 2:1p (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a asistence: 22. Williams (Chimera), 62. Ovečkin (Kuzněcov) – 31. Staal.
Střely na branku: Washington 10-11-8-2=31, Carolina 8-7-11-0=26. Přesilovky: 0/1 – 0/2.
Brankáři: Holtby 25/26 – Läck 29/31.
Hvězdy utkání: Holtby (WSH), Läck (CAR), Williams (WSH).
Česká účast: – Michal Jordán (18:43, 0, 0 střel, 0+0).

Toronto – Tampa Bay 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky a asistence: 34. Carrick (Holland, Greening), 50. Smith (Grabner, Michálek), 59. Hyman (Smith, Marinčin), 60. Parenteau (Hyman, Marinčin) – 47. Boyle (Stralman).
Střely na branku: Toronto 6-9-9=24, Tampa Bay 5-6-16=27. Přesilovky: 0/3 – 0/3.
Brankáři: Bernier 26/27 – Vasilevskij 20/22.
Hvězdy utkání: Smith, Bernier, Carrick (všichni TOR).
Česká účast: Milan Michálek (10:40, +1, 0 střel, 0+1) – Ondřej Palát (20:24, -1, 1 střela, 0+0), Andrej Šustr (13:47, 0, 2 střely, 0+0).

Pittsburgh – NY Islanders 2:1n (1:0, 0:0,0:1 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 16. Kunitz (Dumoulin, Crosby) – 55. Okposo (Lee, Nielsen).
Samostatné nájezdy: Letang. Neproměnili: Crosby, Kessel – Nielsen, Okposo, Tavares.
Střely na branku: Pittsburgh 10-11-6-7=34, NY Islanders 7-8-9-2=26. Přesilovky: 0/3 – 1/3.
Brankáři: Fleury 25/26 – Berube 33/34.
Hvězdy utkání: Fleury (PIT), Berube (NYI), Kunitz (PIT).
Česká účast: Dominik Simon (3:30, 0, 1 střela, 0+0).

Dallas – Los Angeles 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)

Branky a asistence: 9. Goligoski, 27. Eakin – 1. Versteeg (Scuderi, Kopitar), 6. Toffoli (Shore), 18. Kopitar (Lucic, Scuderi), 22. Brown (Clifford, Carter), 35. Lewis (Lecavalier).
Střely na branku: Dallas 5-13-8=26, Los Angeles 10-7-5=22. Přesilovky: 1/3 – 0/1.
Brankáři: Lehtonen 7/11, Niemi (od 21:07) 10/11 – Enroth 24/26.
Hvězdy utkání: Kopitar, Scuderi, Lecavalier (všichni LAK).
Česká účast: Radek Faksa (15:48, -1, 0 střel, 0+0), Aleš Hemský (14:41, -1, 2 střely, 0+0).

Ottawa – Minnesota 3:2p (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)

Branky a asistence: 34. Hoffman (Karlsson, Zibanejad), 60. Zibanejad (Stone, Karlsson), 65. Karlsson (Wideman, Ryan) – 2. Niederreiter (Fontaine, Haula), 46. Carter (Granlund, Coyle).
Střely na branku: Ottawa 7-5-4-4=20, Minnesota 8-11-5-1=25. Přesilovky: 0/3 – 0/3.
Brankáři: Anderson 23/25 – Dubnyk 17/20.
Hvězdy utkání: Karlsson, Zibanejad (oba OTT), Spurgeon (MIN).