Výsledky NHL z 2. května: Nashville vyhrál a vybojoval si mečbol, Rangers získali první bod

Jezdci z New Yorku po dvou nezdarech na ledě Ottawy zabrali a výhrou 4:1 snížili stav série na 1:2. První hvězdou včerejšího utkání v Madison Square Garden byl vyhlášen Mats Zuccarello. Norský útočník přispěl k triumfu Rangers gólem a asistencí. Další puky za záda Craiga Andersona dopravili Michael Grabner, Rick Nash a Oscar Lindberg. Ze zadu vše jistil Henrik Lundqvist, švédský gólman kryl 26 z 27 střel. O čisté konto ho připravil Jean-Gabriel Pageau, který gólem z 39. minuty stanovil konečnou podobu výsledku. Byla to jeho šestá trefa v letošním play off.

NY Rangers – Ottawa 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Stav série: 1:2.
Branky a asistence: 5:31 Mats Zuccarello (Mika Zibanejad, Dan Girardi), 13:24 Michael Grabner (Mats Zuccarello), 32:21 Rick Nash (Derek Stepan, Jimmy Vesey), 38:17 Oscar Lindberg (J.T. Miller, Tanner Glass) – 38:49 Jean-Gabriel Pageau (Bobby Ryan, Cody Ceci).
Střely na branku: NYR 15-9-6=30, OTT 5-12-10=27. Přesilovky: 0/3 – 0/3. Aréna: Madison Square Garden (18 006 diváků).
Brankáři: Lundqvist 27/26 – Anderson 30/26.
Hvězdy utkání: Zuccarello, Lundqvist, Zibanejad (všichni NYR).
Česká účast: – .

Bude vás zajímat:

Jediná výhra dělí hokejisty Nashvillu od postupu do finále Západní konference. Predátoři v úterý porazili St. Louis 2:1 a v sérii vedou 3:1 na zápasy. Všechny branky padly až v poslední třetině. Domácí za vítězstvím nasměroval v čase 45:09 Ryan Ellis, jenž zužitkoval přesilovou hru. A v 54. minutě překonal Jakea Allena James Neal. Blues našli recept na výtečného Pekku Rinneho až necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby. Naději na zvrat vykřesal Joel Edmundson, ale i přes veškerou snahu se hostům už vyrovnat nepovedlo.

Nashville – St. Louis 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Stav série: 3:1.
Branky a asistence: 45:09 Ryan Ellis (Colin Wilson), 53:03 James Neal – 56:11 Joel Edmundson (Alexander Steen, Jori Lehterä).
Střely na branku: NSH 7-8-10=25, STL 9-9-15=33. Přesilovky: 1/4 – 0/2. Aréna: Bridgestone Arena (17 273 diváků).
Brankáři: Rinne 33/32 – Allen 25/23.
Hvězdy utkání: Ellis, Rinne, Neal (všichni NSH).
Česká účast: – Vladimír Sobotka (17:19, +1, 3 střely, 1 hit).