Výsledky NHL z 30. března: Flyers posílili šance na play off

Hokejisté Philadelphie zvládli v pondělí důležité utkání s Washingtonem a díky výhře 2:1 po samostatných nájezdech se osamostatnili na osmé příčce Východní konference. Před devátým Detroitem mají nyní dvoubodový náskok, navíc odehráli o jeden zápas méně. Příští středu se oba týmy střetnou v přímém souboji.
Včera Letci od 42. minuty prohrávali po přesilovkové brance Alexandra Ovečkina, ruský útočník se trefil táhlou střelou ze své obvyklé pozice v levém kruhu. Srovnali pět a půl minuty před sirénou při své početní výhodě, když Brayden Schenn tečoval Girouxovu střelu. Při nájezdech už zůstal Steve Mason neprůstřelný, zatímco na druhé straně uspěli oba domácí borci.
Vítězství Flyers zadusilo poslední jiskřičku naděje hokejistů Ottawy, těm už k účasti ve vyřazovacích bojích nepomůže ani výhra 2:1 nad Winnipegem. Po středě je jisté, že play off se letos odehraje bez kanadských týmů, což se naposledy stalo v roce 1970. Vyrovnaný duel s minimem šancí rozhodla 49. minuta, kdy krátce po Scheifeleho gólu vrátil hostům vedení po šťastném odrazu Alex Chiasson.
Vysokým vítězstvím 8:3 nad Calgary se Anaheim nejen posunul do čela Pacifické divize, ale vyrovnal také jeden ligový rekord. Kačeři zdolali na svém ledě Plameny už 23krát v řadě, což se v historii NHL zatím podařilo pouze Philadelphii proti Pittsburghu v období 1980-87. Poslední výhra Flames v Anaheimu se datuje k 19. lednu 2004.
Ducks už po sedmi minutách a třech vstřelených gólech vyhnali z klece svého bývalého spoluhráče Jonase Hillera. U poloviny branek domácího týmu byl Ryan Kesler (1+3), dvakrát se prosadil Jakob Silfverberg.

Philadelphia – Washington 2:1n (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 55. Schenn (Giroux, Simmonds) – 42. Ovečkin (Kuzněcov, Williams).
Samostatné nájezdy: Cousins, Gagner. Neproměnili: – Oshie, Kuzněcov.
Střely na branku: Philadelphia 13-10-8-3=34, Washington 11-7-10-2=30. Přesilovky: 1/3 – 1/3.
Brankáři: Mason 29/30 – Holtby 33/34.
Hvězdy utkání: Holtby (WSH), Gagner, Mason (oba PHI).
Česká účast: Radko Gudas (22:49, 0, 3 střely, 0+0), Jakub Voráček (18:50, 0, 5 střel, 0+0).

Winnipeg – Ottawa 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a asistence: 47. Scheifele (Wheeler, Stafford) – 4. Smith (Stone, Ceci), 49. Chiasson (Dzingel).
Střely na branku: Winnipeg 6-4-11=21, Ottawa 6-5-8=19. Přesilovky: 0/3 – 0/2.
Brankáři: Hutchinson 17/19 – Hammond 20/21.
Hvězdy utkání: Chiasson, Smith (oba OTT), Byfuglien (WPG).
Česká účast: Ondřej Pavelec.

Anaheim – Calgary 8:3 (3:0, 4:3, 1:0)

Branky a asistence: 1. Perry (Getzlaf), 5. Silfverberg (Kesler, Cogliano), 7. Pirri (Horcoff, Fowler), 21. McGinn (Stoner, Perry), 26. Theodore (Cogliano, Kesler), 35. Thompson (Garbutt, Santorelli), 39. Kesler (Stewart), 54. Silfverberg (McGinn, Kesler) – 34. Shinkaruk (Giordano, Monahan), 36. Giordano (Colborne, Engelland), 40. Brodie (D. Hamilton, Ferland).
Střely na branku: Anaheim 8-13-6=27, Calgary 7-11-8=26. Přesilovky: 1/3 – 1/3.
Brankáři: Gibson 21/21, Andersen (mezi 28:28 a 40:00) 2/5 – Hiller 2/5, Bäckström (od 6:51) 17/22.
Hvězdy utkání: Kesler, Silfverberg, Theodore (všichni ANA).
Česká účast: – Jakub Nakládal (20:41, -1, 3 střely, 0+0).