Výsledky play off NHL z 13. května: Ottawa se v sérii s Pittsburghem ujala vedení, Ryan rozhodl v prodloužení

Hokejisté Ottawy zvítězili v úvodním utkání finále Východní konference play off National Hockey League na ledě Pittsburghu 2:1 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil v 65. minutě Bobby Ryan. Americký útočník si navíc připsal asistenci u úvodní trefy duelu a byl vyhlášen druhou hvězdou večera. Nejlepším hráčem utkání se stal gólman Senátorů Craig Anderson, z 28 střel ho překonal pouze Jevgenij Malkin, jenž v čase 54:25 svým šestým gólem ve vyřazovací části soutěže vyrovnal průběžné skóre na 1:1.

Pittsburgh – Ottawa 1:2pp (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Stav série: 0:1.
Branky a asistence: 54:25 Jevgenij Malkin (Chris Kunitz, Ron Hainsey) – 14:32 Jean-Gabriel Pageau (Bobby Ryan), 64:59 Bobby Ryan (Jean-Gabriel Pageau, Mark Stone).
Střely na branku: PIT 8-11-7-2=28, OTT 6-12-14-3=35. Přesilovky: 0/5 – 0/2. Aréna: PPG Paints Arena (18 614 diváků).
Brankáři: Fleury 35/33 – Anderson 28/27.
Hvězdy utkání: Anderson, Ryan (oba OTT), Malkin (PIT).