Dva noví Evropané v objetí Plamenů. Calgary sáhlo i po stříbrném olympionikovi

Přidal  Daniel Reichel   do  , ,      12. 6. 2018 6:55     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dva noví Evropané v objetí Plamenů. Calgary sáhlo i po stříbrném olympionikovi  

Fanshop týmu

Calgary Flames podepsali v pondělí smlouvy se dvěma volnými hráči z Evropy. Klub z Alberty vložil důvěru do německého útočníka Yasina Ehlize a švédského obránce Marcuse Högströma. Oběma hokejistům nabídl roční dvoucestné kontrakty.

Pětadvacetiletý Ehliz strávil minulou sezónu v německé DEL v dresu Norimberku, za něhož si ve 46 zápasech připsal 10 gólů a 21 asistencí. Do povědomí širší hokejové veřejnosti se dostal na Hrách v Koreji, kde byl součástí stříbrného výběru kouče Marca Sturma.

O čtyři roky starší Högström působil naposledy v celku Djurgardens ve švédské SHL. Během 50 duelů zaznamenal tři góly a 20 asistencí. Švédsko reprezentoval na Euro Hockey Tour, v konečné nominaci na mistrovství světa a olympiádu se však neobjevil.

Ehlizův kontrakt má na úrovni NHL hodnotu 650 tisíc amerických dolarů, v případě Högströma pak o 50 tisíc vyšší.

Titulní foto: culturalworks/flickr.com

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.