Jágr dostihl Dionnea, Mrázek s Neuvirthem mezi hvězdami

Jaromír Jágr je od včerejška čtvrtým nejlepším střelcem v historii NHL. Český útočník ve službách Floridy v zápase s Washingtonem vstřelil svůj 731. gól, který potřeboval k vyrovnání Marcela Dionnea. V neprospěch kladenského rodáka hovoří vyšší počet odehraných utkání (1577 vs 1348), na druhou stranu nasbíral o 52 bodů víc než legendární Kanaďan.
Na letošní devátou trefu čekal Jágr skoro tři týdny, ale v utkání samotném se dočkal už po necelé minutě. Hned při svém úvodním střídání tečoval před soupeřovou klecí nahození Dmitrije Kulikova. Udal tím i tón celého večera. V polovině zápasu využili Panteři přesilovku, v posledním dějství přidali další branku. Teprve dvě minuty před sirénou vyzrál na Ala Montoyu Alexandr Ovečkin
Gól Logana Shawa do opuštěné brány nicméně pečetil výhru 4:1, první úspěch Floridy proti Caps v normální hrací době po patnácti zápasech. Jaromíra Jágra vyhlásili první hvězdou večera.
Mezi oceněné se ve čtvrtek vešli také dva krajánci, jejichž úkolem je gólům zabraňovat. Petru Mrázkovi a Michalu Neuvirthovi se to povedlo alespoň do té míry, aby jejich týmy slavily vítězství.
Na detroitského Petra Mrázka mířilo z montrealských zbraní 25 střel, proklouzly mu dvě. Jeden z přesných projektilů vyslal ve 45. minutě z pravého kruhu Tomáš Fleischmann. Canadiens v tu chvíli vedli, ale o osm minut později Justin Abdelkader rychle potrestal Jemelinovo vyloučení a za další minutu Darren Helm svým druhým gólem v utkání zajistil domácím plný bodový zisk.
Mrázek v prostředním dějství dvakrát vychytal při brejcích Tomáše Plekance. Habs, jejichž svatyni letos poprvé hájil Dustin Tokarski, prohráli čtvrtý zápas v řadě, všechny v normální hrací době. Rudá křídla stáhla jejich náskok na čele Atlantické divize na čtyři body.
Rovněž Michal Neuvirth nedosáhl jen na dva puky, hokejisté St. Louis ho přitom otestovali 37krát. Na začátku druhé třetiny prošla za čáru střela Robbyho Fabbriho, kterému po objetí brány nahrál Dmitrij Jaškin, ve 48. minutě využili Blues početní výhodu. Flyers ale ještě pořád vedli, o což se v prostředním dějství zasloužil především Claude Giroux. V závěru zápasu si kapitán Letců ještě vylepšil bilanci na 1+2, když nahrál Ryanu Whiteovi na gól, jenž dal výsledku podobu 2:4.
Philadelphia uspěla v St. Louis po dlouhých deseti letech a na šňůru venkovních vítězství navázala čtvrtý korálek v řadě. Další může přidat už dnes v Dallasu.

Florida – Washington 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a asistence: 1. Jágr (Kulikov, Huberdeau), 30. Pirri (Campbell, Trocheck), 48. Ekblad (Huberdeau, Mitchell), 59. Shaw (Jokinen) – 58. Ovečkin (Carlson, Bäckström).
Střely na branku: Florida 9-10-7=26, Washington 7-10-4=21. Přesilovky: 1/6 – 0/5.
Brankáři: Montoya 20/21 – Grubauer 22/25.
Hvězdy utkání: Jágr, Montoya, Huberdeau (všichni FLA).
Česká účast: Jaromír Jágr (14:25, +1, 5 střel, 1+0).

Detroit – Montreal 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky a asistence: 32. Helm (Glendening, Andersson), 53. Abdelkader (Zetterberg, Kronwall), 54. Helm (Dacjuk) – 34. Andrighetto (Hudon, Markov), 45. Fleischmann (Desharnais, Carr).
Střely na branku: Detroit 10-7-12=29, Montreal 7-10-8=25. Přesilovky: 1/6 – 0/2.
Brankáři: Mrázek 23/25 – Tokarski 26/29.
Hvězdy utkání: Helm, Abdelkader, Mrázek (všichni MTL).
Česká účast: Petr Mrázek – Tomáš Plekanec (20:12, -1, 2 střely, 0+0), Tomáš Fleischmann (15:45, +1, 2 střely, 1+0).

St. Louis – Philadelphia 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Branky a asistence: 22. Fabbri (Jaškin), 48. Backes (Steen, Shattenkirk) – 24. Raffl (B. Schenn, Giroux), 27. Read (Del Zotto, Simmonds), 39. Giroux (B. Schenn, Schultz), 60. White (Giroux).
Střely na branku: St. Louis 10-13-14=37, Philadelphia 10-12-7=29. Přesilovky: 1/2 – 0/1.
Brankáři: Elliott 25/28 – Neuvirth 35/37.
Hvězdy utkání: Giroux (PHI), Fabbri (STL), Neuvirth (PHI).
Česká účast: Dmitrij Jaškin (12:44, +1, 2 střely, 0+1) – Radko Gudas (22:53, +4, 4 střely, 0+0), Jakub Voráček (13:08, 0, 1 střela, 0+0).

Nashville – Chicago 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)

Branky a asistence: 7. Neal (Weber, Ribeiro), 16. Smith (Arvidsson), 17. Forsberg (Josi, Järnkrok), 55. Neal, 59. Nystrom – 46. Kane (Keith).
Střely na branku: Nashville 18-8-8=34, 7-13-16=36. Přesilovky: 1/1 – 0/3.
Brankáři: Rinne 35/36 – Darling 29/33.
Hvězdy utkání: Rinne, Neal, Smith (všichni NSH).
Česká účast: – Michal Rozsíval (16:17, +1, 3 střely, 0+0).

Tampa Bay – Ottawa 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky a asistence: 20. Kučerov (Stamkos, Hedman), 41. Filppula (Brown, Callahan), 49. Kučerov, 60. Brown (Callahan) – 53. Ceci (Ryan, Stone).
Střely na branku: Tampa Bay 6-11-13=30, Ottawa 8-13-10=31. Přesilovky: 1/3 – 0/3.
Brankáři: Bishop 30/31 – Anderson 26/29.
Hvězdy utkání: Kučerov, Bishop, Hedman (všichni TBL).
Česká účast: Ondřej Palát (16:16, 0, 2 střely, 0+0), Andrej Šustr (17:38, +1, 1 střela, 0+0).

Winnipeg – Columbus 6:4 (3:1, 0:1, 3:2)

Branky a asistence: 1. Scheifele (Stafford, Perreault), 3. Lowry (Byfuglien, Peluso), 11. Byfuglien (Perreault, Little), 45. Stafford (Byfuglien, Perreault), 48. Perreault (Scheifele, Stafford), 60. Wheeler (Little) – 16. Jenner (Savard, Johansen), 40. Hartnell (Wennberg, Johansen), 54. Atkinson (Wennberg), 59. Atkinson (Wennberg, Murray).
Střely na branku: Winnipeg 11-15-9=35, Columbus 5-7-17=29. Přesilovky: 1/3 – 1/4.
Brankáři: Hellebuyck 25/29 – McElhinney 29/34.
Hvězdy utkání: Perreault, Byfuglien, Lowry (všichni WPG).
Česká účast: –

Calgary – Buffalo 4:3 (0:0, 2:0, 2:3)

Branky a asistence: 26. Monahan (Wideman, Bollig), 40. Granlund (Hamilton, Colborne), 50. Monahan (Gaudreau, Giordano), 56. Gaudreau (Monahan, Brodie) – 43. Ristolainen (Reinhart, R. O’Reilly), 45. Ristolainen (O’Reilly), 55. Ristolainen (Moulson, Bogosian).
Střely na branku: Calgary 10-12-10=32, Buffalo 6-8-16=30. Přesilovky: 0/2 – 2/3.
Brankáři: Hiller 27/30 – Johnson 28/32.
Hvězdy utkání: Monahan (CGY), Ristolainen (BUF), Colborne (CGY).
Česká účast: Ladislav Šmíd (12:05, +1, 1 střela, 0+0), Michael Frolík (12:22, -1, 1 střela, 0+0).