Jágr už je před Dionnem, Mrázek má desátou výhru

Tři zápasy se nemohl trefit, včera už to vyšlo. Když si Jaromír Jágr ve dvacáté minutě utkání mezi Floridou a Vancouverem najel při přesilovce před bránu na přihrávku Aleksandera Barkova a zakončil, posunul tím svůj gólový ukazatel v NHL na 732, čímž se na čtvrtém místě odpoutal od Marcela Dionnea. Ve druhé třetině přidal ještě český útočník asistenci u Ekbladova gólu a po právu byl vyhlášen první hvězdou zápasu.
Zápasu, v němž Panteři dvakrát museli dotahovat a poté pro změnu dvakrát vedli, aby se nakonec muselo hrát i přes základních šedesát minut. Když poté ve třetí sérii samostatných nájezdů Barkov na rozdíl od Svena Bärtschiho dostal kotouč za čáru, mohli svěřenci Gerarda Gallanta slavit čtvrté vítězství v řadě.
Rovněž Medvědům se v poslední době daří, ze šesti startů ztratil pouze bod za porážku s Edmontonem v nastavení. Do úspěšné bilance přidali včera upachtěnou domácí výhru nad New Jersey, také dosaženou po samostatných nájezdech. V normální hrací době padlo na každé straně po jednom gólu, na ten bostonský nahrál David Krejčí.
Český útočník nasměroval v sedmé minutě od zadního mantinelu puk k Loui Erikssonovi a muži v černých dresech vedli. Ďáblové, jejichž výkony pouze z tribuny sledoval Patrik Eliáš, srovnali na začátku druhé třetiny, když Andy Greene zavezl kotouč do pásma a následně tečoval Stempniakovo nahození. Také při nájezdech vynikali gólmani, z exekutorů uspěl pouze Ryan Spooner.
V Detroitu měli včera malé jubileum, místní hokejový klub dosáhl na 800. vítězství v Joe Louis Aréně. Rovněž Petr Mrázek, který k němu 26 zákroky přispěl, zaokrouhloval svoji bilanci, i když „jen“ na deset výher v sezóně. Rudá křídla zdolala Plameny 4:2.
Blashillovi svěřenci ukázali svoji ofenzivní sílu zejména v prostředním dějství, kdy třemi zásahy do černého zareagovali na úspěšnou přesilovku Flames. Hosté se znovu dostali k překonání Mrázka až tři minuty před sirénou, to Jiří Hudler nabil Dougiemu Hamiltonovi mezi kruhy. V pokračující hře bez brankáře ale Calgary nakonec ještě inkasovalo.
Před utkáním svítala jistá šance, že by mohl k debutu v NHL nastoupit Tomáš Nosek, ale kapitán Rudých křídel Henrik Zetterberg na tom zdravotně nebyl tak špatně, aby nevyjel na led.

Florida – Vancouver 5:4n (2:2, 2:2, 0:0 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 13. Thornton (Brickley, Grimaldi), 20. Jágr (Barkov, Huberdeau), 26. Trocheck, 29. Ebklad (Jágr, Huberdeau) – 7. Hansen (Biega, McCann), 16 Bärtschi (Horvat, Bartkowski), 27. Dorsett (Cracknell), 35. D. Sedin (Hansen).
Samostatné nájezdy: Pirri, Barkov – McCann. Neproměnili: Huberdeau – Vrbata, Bärtschi.
Střely na branku: Florida 13-13-8-8=42, Vancouver 8-14-11-1=34. Přesilovky: 2/4 – 0/2.
Brankáři: Luongo 30/34 – Miller 38/42, Markström (od 2. série nájezdů).
Hvězdy utkání: Jágr, Barkov (oba FLA), Hansen (VAN).
Česká účast: Jaromír Jágr (20:46, 0, 5 střel, 1+1) – Radim Vrbata (16:09, +1, 5 střel, 0+0).

Boston – New Jersey 2:1n (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 7. Eriksson (Krejčí, Miller) – 22. Greene (Stempniak, Larsson).
Samostatné nájezdy: Spooner. Neproměnili: Talbot, Bergeron – Stempniak, Palmieri, Cammalleri.
Střely na branku: Boston 4-15-11-9=39, New Jersey 8-13-7-2=30. Přesilovky: 0/1 – 0/2.
Brankáři: Gustavsson 29/30 – Schneider 38/39.
Hvězdy utkání: Gustavsson (BOS), Schneider (NJD), Spooner (BOS).
Česká účast: David Krejčí (22:57, +1, 2 střely, 0+1) – Jiří Tlustý (14:19, 0, 6 střel, 0+0).

Detroit – Calgary 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a asistence: 28. Larkin (Smith, Zetterberg), 29. Richards, 38. Nyquist (DeKeyser, Sheahan), 60. Abdelkader (DeKeyser) – 22. Wideman (Brodie, Gaudreau), 58. Hamilton (Hudler, Giordano).
Střely na branku: Detroit 13-14-8=35, Calgary 15-5-8=28. Přesilovky: 0/3 – 1/3.
Brankáři: Mrázek 26/28 – Rämö 31/34.
Hvězdy utkání: Larkin, Zetterberg (oba DET), Wideman (CGY).
Česká účast: Jakub Kindl (14:30, 0, 1 střela, 0+0), Petr Mrázek – Ladislav Šmíd (8:33, -1, 2 střely, 0+0), Jiří Hudler (19:00, 0, 2 střely, 0+1).

Tampa Bay – Ottawa 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky a asistence: 6. Nestěrov (Hedman, Killorn), 8. Stamkos (Kučerov, Naměstnikov), 23. Angelidis (Blunden, Marchessault), 59. Killorn, 59. Stamkos (Kučerov, Naměstnikov) – 5. Smith (Lazar), 35. Karlsson (Hoffman, Pageau).
Střely na branku: Tampa Bay 11-14-10=35, Ottawa 8-10-7=25. Přesilovky: 2/3 – 0/5.
Brankáři: Bishop 23/25 – Hammond 30/33.
Hvězdy utkání: Něstěrov (TBL), Karlsson (OTT), Angelidis (TBL).
Česká účast: Andrej Šustr (15:41, +1, 0 střel, 0+0).

NY Rangers – Washington 3:7 (3:1, 0:4, 0:2)

Branky a asistence: 14. Miller (Nash, Yandle), 16. Kreider (Staal, Fast), 19. Boyle (McDonagh, Zuccarello) – 13. Williams (Chorney, Carlson), 26. Kuzněcov (Orlov, Williams), 28. Oshie (Bäckström, Orlov), 32. Ovečkin (Johansson, Bäckström), 40. Williams (Johansson, Bäckström), 43. Chimera (Wilson), 45. Johansson (Kuzněcov).
Střely na branku: NY Rangers 15-9-12=36, Washington 7-17-6=30. Přesilovky: 1/5 – 2/3.
Brankáři: Lundqvist 19/24, Hellberg (od 40:00) 4/6 – Holtby 33/36.
Hvězdy utkání: Williams, Bäckström, Johansson (všichni WSH).
Česká účast: –

Chicago – San Jose 4:3p (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a asistence: 5. Anisimov, 16. Kane (Keith, Bickell), 47. Shaw (Danault), 63. Toews (Kane, Keith) – 8. Donskoi (Vlasic, Braun), 14. Wingels (Vlasic, Donskoi), 35. Pavelski (Thornton, Martin).
Střely na branku: Chicago 11-13-5-3=32, San Jose 13-12-11-0=36. Přesilovky: 0/1 – 1/3.
Brankáři: Crawford 33/36 – Jones 28/32.
Hvězdy utkání: Toews, Crawford, Shaw (všichni CHI).
Česká účast: Michal Rozsíval (14:39, -1, 0 střel, 0+0) – Tomáš Hertl (23:41, -1, 6 střel, 0+0).