Johnson dvakrát překonal Mrázka, Tampa s Detroitem si zahrají i posedmé

Dvakrát dokázal detroitský Petr Mrázek vynulovat střelce Lightning, ale ve dvou případech také lovil čtyři puky ze sítě. Včera platila druhá varianta, Red Wings prohráli na domácím ledě 2:5 (poslední gól inkasovali při power play) a ve středu je čeká klíčové sedmé utkání. Hlavní postavou vítězů byl autor dvou branek Tyler Johnson.
„Bylo příjemné, že dal dva góly, zvláště v téhle hale. Potřebovali jsme je,“ děkuje spoluhráči Brian Boyle. „Dal nám šanci zahrát si další zápas, ale v něm budeme v úplně stejné situaci.“
Loňský kandidát na Calderovu trofej pro nejlepšího nováčka sezóny se nejprve prosadil ve čtvrté minutě po dravém průniku po levé straně. Když v polovině utkání skóroval po Palátově nahrávce podruhé, vedly Blesky už 3:0. Mezitím se totiž mezi střelce zapsal také Jason Garrison.
„Říkal jsem si, že jsme začali docela slušně, a najednou byl puk v naší síti,“ zalituje kouč Rudých křídel Mike Babcock. „Musíme dnešní zápas rychle vytěsnit z mysli a připravit se na sedmé utkání.“

Hrálo se jinde:

Zplihlý detroitský prapor pozvedl o tři minuty později Tomáš Tatar při přesilovce. Na začátku třetí třetiny, opět při nestandardním počtu mužů na ledě (hrálo se čtyři na čtyři) se slovenský útočník prosadil znovu. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se obtočil kolem vlastní osy a překonal Bena Bishopa.
Mrázek se za stavu 2:0 pro Tampu zaskvěl tímto zákrokem:

Snahu Rudých křídel o vyrovnání utnul v 55. minutě po samostatné akci Alex Killorn, při soupeřově power play se své první branky v play off dočkal ještě Cedric Paquette.
„Bruslili jsme, to byla hlavní změna oproti předešlému utkání,“ domnívá se kouč Blesků Jon Cooper. „Puky chodily z hokejky na hokejku a my je byli schopní poslat do míst, kam bylo potřeba.“
Zítra v Tampě zbývá Babcockovým svěřencům jediné, přičinit se o pokračování zatím neměnného pravidla: „V téhle sérii nebyl zatím nikdo schopný vyhrát dva zápasy po sobě, takže vzhůru do Tampy,“ burcuje zkušený kouč.“