Nejbohatší klub NHL už zná nového šéfa lavičky

Přidal  Aleš Skok   do  , ,      21. 5. 2018 17:27    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nejbohatší klub NHL už zná nového šéfa lavičky  

Fanshop týmu
Oznámení nového hlavního kouče New Yorku Rangers je na spadnutí. Podle novináře Ricka Carpiniella ze serveru The Athletic jím bude David Quinn z Bostonské univerzity.

Oficiální jmenování ale ještě nepřišlo. A nepřijde dříve, než se vrátí generální manažer Rangers Jeff Gorton z právě skončeného mistrovství světa v Dánsku.

Quinn by měl nahradit nedávno propuštěného Alaina Vigneaulta. Očekává se, že podepíše pětiletou smlouvu na 12,5 milionu dolarů. Půjde o jeho první kontrakt v NHL v roli hlavního kouče.

Jednapadesátiletý Američan strávil posledních pět let jako trenér na lavičce bostonských Terriers. Během této doby dosáhl bilance 105-67-51 a v ročníku 2014/15 skončil druhý v celé NCAA.

Rangers letos poprvé od sezóny 2009-10 nepostoupili do play-off a oznámili, že dojde k přebudování týmu, které se bude týkat i šéfa lavičky. Navíc mají Jezdci v následujícím draftu tři volby hned v prvním kole.

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Autor  

Hokej jsem poprvé začal více vnímat a sledovat při mistrovství světa v Praze 2004. Dodnes si pamatuji, jak mi tekly slzy po vypadnutí ve čtvrtfinále s USA. Od té doby jsem hltal každé mistrovství, olympijské hry a jen málokdy si nechám zápas reprezentace ujít. Ještě o rok dříve jsem zaznamenal první zápasy NHL a hned jsem si oblíbil New Jersey, kterým fandím dodnes a spravuji také jejich český fanouškovský web. Osobně nevynechám jediné domácí utkání Motoru České Budějovice. Mimo to jsem velkým fanouškem dobrých filmů, hudby a knih (kontakt na autora: ales.skok@nhlnews.cz).