Nejbohatší klub NHL už zná nového šéfa lavičky

Přidal  Aleš Skok   do  , ,      21. 5. 2018 17:27    Komentář  

Fanshop týmu
Oznámení nového hlavního kouče New Yorku Rangers je na spadnutí. Podle novináře Ricka Carpiniella ze serveru The Athletic jím bude David Quinn z Bostonské univerzity.

Oficiální jmenování ale ještě nepřišlo. A nepřijde dříve, než se vrátí generální manažer Rangers Jeff Gorton z právě skončeného mistrovství světa v Dánsku.

Quinn by měl nahradit nedávno propuštěného Alaina Vigneaulta. Očekává se, že podepíše pětiletou smlouvu na 12,5 milionu dolarů. Půjde o jeho první kontrakt v NHL v roli hlavního kouče.

Jednapadesátiletý Američan strávil posledních pět let jako trenér na lavičce bostonských Terriers. Během této doby dosáhl bilance 105-67-51 a v ročníku 2014/15 skončil druhý v celé NCAA.

Rangers letos poprvé od sezóny 2009-10 nepostoupili do play-off a oznámili, že dojde k přebudování týmu, které se bude týkat i šéfa lavičky. Navíc mají Jezdci v následujícím draftu tři volby hned v prvním kole.

Titulní foto: Icon Sportswire

Štítky

Autor  

Hokej jsem poprvé začal více vnímat a sledovat při mistrovství světa v Praze 2004. Dodnes si pamatuji, jak mi tekly slzy po vypadnutí ve čtvrtfinále s USA. Od té doby jsem hltal každé mistrovství, olympijské hry a jen málokdy si nechám zápas reprezentace ujít. Ještě o rok dříve jsem zaznamenal první zápasy NHL a hned jsem si oblíbil New Jersey, kterým fandím dodnes a spravuji také jejich český fanouškovský web. Osobně nevynechám jediné domácí utkání Motoru České Budějovice. Mimo to jsem velkým fanouškem dobrých filmů, hudby a knih (kontakt na autora: ales.skok@nhlnews.cz).