Nula bodů a předčasný konec. Zacha míří na farmu

Přidal  Daniel Reichel   do  , , ,      3. 11. 2018 8:26     Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nula bodů a předčasný konec. Zacha míří na farmu  

Český útočník Pavel Zacha byl poslán New Jersey do záložního týmu Binghamton Devils v AHL. Šestý muž draftu 2015 doplatil na nevydařený vstup do nového ročníku, v němž během deseti zápasů nezaznamenal ani jeden bod.

Spolu se jednadvacetiletým rodákem z Brna putuje na farmu i forvard Kevin Rooney. Na jejich místo již byli z Binghamtonu povoláni Brett Seney a Kurtis Gabriel.
Zacha, jenž má platný poslední rok tříletého nováčkovského kontraktu, působil v AHL naposledy na konci sezóny 2015/16. V dalších dvou letech byl pevnou součástí New Jersey a letos dokonce začínal jako centr druhé formace. Ve 139 kláních NHL však dokázal nasbírat jen 49 bodů za 16 gólů a 33 asistencí.

Draft 2015 odstartoval kariéru talentů, jakými jsou Ivan Provorov, Zach Werenski, Timo Meier nebo Mikko Rantanen. Všichni zmínění hráči byl vybráni až po Zachovi.

Štítky

Autor  

Takřka revoluční dítě. Hokej sleduji od MS v Petrohradě, který byl předzvěstí legendárního pokřiku „Vítej, zlatý hattricku“. NHL mi učarovala svým důrazem na tradice, krásnými dresy a ledem, který nepřipomíná jeden velký reklamní banner. Jsem milovníkem hobitů, elfů, čarodějů a vůbec celé Středozemě, příležitostným běžcem a posluchačem kvalitní soundtrackové hudby. Své připomínky můžete psát na daniel.reichel@nhlnews.cz.